Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

        

kendal18 130 Listopada , 1 i 2 Grudnia

Witamy wszystkich,
Również w tym roku, zorganizowaliśmy „family day” – „dzień rodzin” w naszym domu „NMP Królowej Meczenników” w Anglii w Kendal. Jesteśmy zadowoleni, z tego co przeżywamy w tym czasie, gdyż dobro Pana pobłogosławiło nas obecnością dwóch braci z Anglii…. I już od jakiegoś czasu nie było w domu aż „tylu” braci z tego kraju.                                                                                                                  kendal18 2
Z tej okazji, a szczególnie z powodu obecności Anglików przedłużyliśmy tego roczne święto o jeden dzień, aby przygotować dobrze rodziny do spotkania ze swoimi dziećmi.Ten dzień przygotowania i rekolekcji, przeżyliśmy 30 Listopada, przy zakonie naszych sióstr benedyktynek, przyjaciółek naszej Wspólnoty i dziękujemy im za gościnę. Z Włoch przyjechali ks. Michel i Nicky, którzy razem z ks. Chrisem i Chrisem D’arcym, przyjaciółmi wspólnoty towarzyszyli nam w tych dniach modlitwy, podzieleń i katechez.
Obiad był wzbogacony o piękną niespodziankę: nagłe przybycie chłopaków ze wspólnoty, którzy mogli zjeść z nami obiad, byli też niektórzy rodzice z Polski, aby zobaczyć swoje dzieci. Po południu po podziękowaniu i adoracji przed Najświętszym Sakramentem spotkaliśmy się na Mszy Św.
W kazaniu ks. Michel przypomniał o życiu św. Andrzeja Apostoła, podkreślając , że wszyscy jesteśmy powołani do głoszenia Słowa Bożego. Pierwszym sposobem na głoszenie go jest nasz przykład życia, jak czyniła to Matka Elvira z nami: jej sposób życia dotykał nas dużo bardziej niż jej słowa!Jej życie dotknęło naszych serc i serc pierwszych chłopców , którzy wstąpili do Cenacolo i zafascynowali się jej osobą i zaufali jej , a później spytali, żeby nauczyła ich się modlić. Tu jest piękno powołania pierwszych apostołów, którzy od razu poszli za Jezusem.
kendal18 3
Doszliśmy do sobotniego dnia rodzin: nasz dom z tej okazji, był uporządkowany i wysprzątany, żeby jeszcze cieplej przyjąć nasze rodziny. Dziękujemy Opatrzności Bożej , bo w ostatnich latach mogliśmy odnowić jedno skrzydło naszego domu w którym jest piękna sala w której można ugościć wszystkich, a było nas około 120.
Nigdy wcześniej nie było nas tak dużo!
Po odmówieniu Różańca Chwalebnego ks. Michel rozpoczął dzień, witając wszystkich. Powiedział kilka nowości z życia naszej wspólnoty, jak np. otwarcie nowego domu na Filipinach, po czym była Msza Św. zamykając rok liturgiczny. Ks. Michel w kazaniu powiedział, że historia zbawienia w Jezusie, to historia , która kończy się szczęśliwie, mimo trudnych momentów jak ukrzyżowanie naszego Pana, kiedy to ludzie skazali na śmierć samego Boga. To szczęśliwe zakończenie powinno dać nam wszystkim nadzieje w momentach, gdy wydaje nam się, że świat się zaraz zawali!
Nadchodzi moment obiadu, chłopaki wraz z niektórymi przyjaciółmi przygotowali pyszny obiad, dziękujemy za waszą obsługę! Po południu wznawiamy program adoracją i Koronką do Miłosierdzia Bożego, po czym słuchamy kilku świadectw chłopaków i przyjaciół wspierających nasz dom od wielu lat: Chris ze swoimi dziećmi i mama Jean , która prowadzi kolokwia. Nicky opowiada o jej drodze i o bliskości Matki Elviry na początku jej drogi wspólnotowej. O tym jak przekazała jej wiarę i miłość do Pana.kendal18 4 Nadchodzi czas na herbatę i przerwa, później spotykamy się na zewnątrz na jasełka, w których uczestniczyło też wielu rodziców.
Spędzamy niedzielę bardzo rodzinnie. Dzisiaj przybyli tylko rodzice chłopaków. Spotykamy się na przekąsce, po której jest Różaniec przed Najśw. Sakramentem. Po obiedzie olejny moment modlitwy przed tym jak przedstawiliśmy Matkę Elvirę nowym rodzicom poprzez film „Dla Boga nie ma nic niemożliwego” oraz filmik z kongresu „Miłosierdzia Bożego”. Jak pięknie słyszeć w jej głosie o wszystkich Bożych cudach w naszej Wspólnocie!
Kończymy te trzy dni Mszą Św. I niedzieli adwentu. Ks. Chris w homilii mówi jak Jezus przychodzi do nas w prostocie dzieciątka, który rodzi się jak każdy z nas.
Dziękujemy Panu za to co przeżyliśmy podczas tego spotkania. Dziękujemy za całe miłosierdzie, które zbliżyło ponownie rodziny podzielone od lat i za nadzieję, która wypełniła ich serca. Dziękujemy Mamo Elviro, że nie zatrzymałaś się we Włoszech, ale pomyślałaś też o zagubionej młodzieży z tego kraju. Powierzamy Matce Bożej, Matce Oczekiwania, drogę wiary każdego i każdej z nas szczególnie w adwencie, który przygotowuje nad na nadejście Jezusa do naszych serc.
                                                          Chłopaki z Kendal

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

723579
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
94
2553
10792

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.