Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

LisbanLisieux
9 – 11 Listopad

Było kilka momentów , gdzie nasze siostry zachęciły nas do wspólnego tańca i śpiewu. Doświadczyliśmy radości z bycia razem i poznawania się podczas posiłków, przeżywanych w prostocie, radości i przyjaźni. Te momenty spotkania są ważne, abyśmy poczuli się częścią rodziny i kontynuowali iść razem, pomagać sobie i modlić się jedni za drugich, abyśmy byli darem dla rodzin , które proszą wspólnotę o pomoc.
Lis 1Niektórzy rodzice zakończyli rekolekcje odwiedzając miejsca znaczące dla św. Tereski. Przed powrotem do naszych domów, pożegnaliśmy Pana Boga z wielką wdzięcznością, Matkę Elvirę i całą resztę.
Grupa rodziców z Francji i Belgii, razem z Franco i Bernadette z Lourdes, spotkali się w Lisieux, żeby przeżyć wspólnie kilka dni rekolekcji. Dla pierwszych, którzy przyszli w piątek po południu była możliwość odwiedzenia Buisonnets, domu gdzie rodzina św. Tereski przeprowadziła się po śmierci mamy, i Karmel w którym znajdują się resztki świętej i gdzie żyła jako zakonnica od 15 roku życia , aż do śmierci, która miała miejsce w wieku zaledwie 24 lat.                                                                                                    Lis 2Wieczorem przybyli z Włoch także ks. Andrea, i br. Hubert oraz trzy siostry Misjonarki Zmartwychwstania, razem przeżyliśmy czuwanie na modlitwie, przygotowane z miłością przez rodziców, podczas którego piosenki przeplatały się z tekstami o rodzicach św. Tereski.
W następnych dniach jeden karmelita, poprzez swoje katechezy pomógł nam zagłębić się w duchowości św. Tereski i poznać lepiej także jej rodzinę, rodzinę świętych. Zostaliśmy poproszeni o porzucenie naszej wrażliwości i pozwolenie, aby w jej miejsce weszła Boża miłość w całe nasze życie. Prosił nas , abyśmy się nie zniechęcali na naszej drodze do świętości, ponieważ Bóg jest z nami i pracuje z nami.
Po każdej katechezie, było podzielenie w grupach, cenny moment na otwarcie serca i podzielenie się trudnościami i radościami, oraz wzajemną pomoc w prawdzie i przyjaźni.
Lis 3Msza Św. była odprawiona przez ks. Andreę. Jego słowa przyprowadziły nam serce i życie naszej Matki Elviry. Ona tak jaki i św. Tereska, przeżyła swoją historię w upokorzeniach i pozwoliła Bożej miłości zawładnąć jej życiem. Nie bała się pokazywać własnych ran, być ubogą i potrzebować wszystkiego, wszystkich a przede wszystkim Boga. Pomogła nam powierzyć Bogu nasze życie i nasze niedoskonałości, abyśmy mogli później patrzeć na innych Bożym spojrzeniem miłości.
W sobotę wieczorem spotkaliśmy się w kaplicy na modlitwie nad niektórymi tekstami napisanymi przez św. Tereskę. Potem miała miejsce adoracja eucharystyczna przez całą noc, kto chciał mógł się modlić.
Ta święta rodzina towarzyszyła nam i pomogła na modlitwie swoim świadectwem życia, czuło się , że byli z nami.                                                                                                                                            

 

 

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

707348
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
17
2140
6150

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.