Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Argentyna, Villa Rosa
14 października 2018

„ Kobieta, która stoi dobrze sama z sobą stoi też dobrze z innymi, ze swoją rodziną , ze swoimi siostrami, stoi dobrze ze wszystkimi, ma pokój ze swoją osobistą historią”.
                                                            
(Matka Elvira)

argdonne18Przez cały ten rok odbywały się spotkania poświęcone grupie kobiet, które chcą żyć charyzmatem naszej Wspólnoty i życiem wiary. To spotkanie było szczególne, ponieważ było ostatnim spotkaniem w tym roku i ponieważ zrobiliśmy pielgrzymkę do „Miejsca Cudów”. Jest to pole blisko Villa Rosa , gdzie NMP z Lujan objawiła się w 1630 roku. Wóz ciągnięty przez bydło obładowany towarem i dwoma obrazami Matki Bożej kierował się do innego obywatela miasta Santiago del Estero. Bez żadnego powodu, woły się zatrzymały w tym miejscu i nie chciały iść dalej; udało im się je ruszyć , kiedy ściągnęli z wozu obraz Niepokalanego Poczęcia, który wiozły. Przez 41 lat święty obraz Maryi pozostał w tym miejscu , był strzeżony przez „Czarnego Manuela”, spełniając wiele cudów. Na końcu został zaniesiony w procesji do Lujan i dzisiaj jest ona Patronką Argentyny. „Czarny Samuel”, będzie niedługo kanonizowany przez Papieża Franciszka.
Kiedy przybywa się do tego miejsca czuje się wielki pokój przez piękno natury i
ciszę , które je charakteryzują. Jest tam małe ranczo zamienione w kaplicę , które jest strzeżona z miłością przez siostry od Matki Bożej Fatimskiej. W tym świętym miejscu, odmówiliśmy Różaniec i przeczytaliśmy katechezę Matki Elviry; Maryja zrobiła prezent wielu młodym kobietom: głęboki i pięknych zapach róż, który mówi „oto jestem , dla ciebie…”

Na obiad i podzielenie wracamy do domu i kończymy nasz dzień, uczestnicząc we Mszy Św. odprawianej przez o. Diego, przyjaciela Wspólnoty. Powiedział nam w kazaniu , żebyśmy przyjęły z odpowiedzialnością małe przyrzeczenie aż do następnego spotkania: „Kto modli się dobrze, żyje dobrze.”
Jesteśmy bardzo wdzięczne Wspólnocie, a szczególnie Matce Elvirze, ponieważ dzięki tym spotkaniom szliśmy w stronę prawdziwego oblicza Boga Ojca, uważnego przyjaciela, który nas szuka i nas zbawia; abyśmy mogli zmieniać nasze życie modlitwą i Słowem, z pokorą i pokojem.
Dziękujemy!

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

707343
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
12
2135
6145

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.