Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

bann-glisaDom „Emmaus”
Mariotto
Sobota, 8 września 2018
“Najpiękniejszą rzeczą na świecie jest powiedzieć “tak” Bogu!”
                                                                    
Matka Elvira
Dziś w domu wspólnoty w Mariotto (Bari) odbyło się święto nie tylko liturgiczne
glisa 1(Narodzenia Maryi): z okazji urodzin Matki Bożej świętowaliśmy zaślubiny Glauco i Isabelli. Glauco dał swoje życie Wspólnocie, szczególnie w Mariotto, pomagając wielu chłopakom zmienić ich życie, a także – otworzył dom w Loreto. Do Wspólnoty wszedł w Ugljane (Chorwacja), a po drodze swojego zmartwychwstania, pomagał chłopakom w tym kraju; przeżył również doświadczenie misji w Liberii (Afryka) na samym początku.
Dzisiejsze święto przygotowane było dzięki Opatrzności i pomocy wielu przyjaciół. Pięknie było widzieć twarze chłopaków, którzy poświęcili godziny snu, aby dać dar miłości temu, który wiele razy tę miłość im dawał. Pracując ożywili święto zaślubin w sposób bezinteresowny i obmodlony.
glisa 2Na dzień ślubu dom był przygotowany jak na święto: wszystko uporządkowane, wyczyszczone i poukładane, bez zarzutu; rozstawiono namiot na Mszę Świętą na dworze: z krzesłami, ołtarzem, paramentami liturgicznymi, mikrofonami... Chór próbował pieśni, goście ubrani świątecznie, stoły obiadowe w kwiatach, bombonierki. Każdy szczegół opowiadał o pracy wykonanej z sercem i z poświęceniem.
W końcu rozpoczął się marsz weselny: Glauco, wystrojony w każdym szczególe i narzeczona z uśmiechem, który wyrażał całą radość chwili. glisa 3Ojciec Stefano rozpoczął celebrację: czytania, homilia, liturgia... wszystko niewymownie piękne, jakby Maryja w tym dniu rozpostarła swój płaszcz nad małżonkami, którzy wybrali ten dzień, aby uczcić Jej Imię, prosząc o opiekę.
Po celebracji było święto: z obiadem, przygotowanym z miłością przez chłopaków, tańce, świadectwa i zakończyliśmy wszystko godziną adoracji, dziękując Panu za wszystko, co nam dał.
Dzięki, Matko Elviro, że nauczyłaś nas cenić wartość siły modlitwy, że nauczyłaś nas, ze nic nie jest niemożliwe dla Boga. Dziękujemy za życie Glauca i Isy – pełne światła świadectwo wiary.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

693830
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
144
1008
3441

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.