Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

JESTEŚ WAŻNY DLA MNIE: OTO, DLACZEGO ŚPIEWAM
Teatr Rzymski w Veronie
Piątek, 7 września 2018

epc1 1
Jako reprezentacja Wspólnoty Cenacolo udaliśmy się do Teatru Rzymskiego w Veronie na wieczór śpiewu i tańca z grupą “Oto, dlaczego śpiewam” z diecezji w Veronie. Przedsięwzięcie to od lat jest organizowane w tym mieście, aby uwrażliwić młodych i mniej młodych na muzykę chrześcijańską, która jest wyrazem tego, co nosimy w naszych sercach, jako ideały pozytywne, czyste i konstruktywne, a także narzędziem ewangelizacji.
W tym roku odbywało się pod hasłem “Jesteś ważny dla mnie”. Spotkaliśmy wielu muzyków, którzy wchodzili na scenę, aby zaprezentować swoje pieśni, niektóre skomponowane przez nich samych, inne – ze wsparciem technicznym i doświadczeniem tych, którzy zajmują się tym od lat. Towarzyszyły im także grupy, które tańczyły do tych pieśni.
Gośćmi tego wieczoru był zespół “Gen Verde”, reprezentacja Wspólnoty “Nowe Horyzonty”v 2 Chiary Amirante i nas – młodych z Cenacolo. Jako Wspólnota daliśmy także świadectwo, które zakończyło wieczór. Niektórzy chłopcy i dziewczyny uczestniczyli w grupowych tańcach, starając się współtworzyć jedność i harmonię z grupą z Verony, inni – zaangażowali się w prezentowanie niektórych naszych pieśni radości, napisanych we Wspólnocie, oczywiście w akompaniamencie gestów radości, ze słowami Marco Zappelli i ks. Marco Lattarulo.

Świadectwo Marco
Bardzo mocno przeżyłem to doświadczenie. Piękna była atmosfera przyjaźni i jedności wśród nas.
Doświadczenie samo w sobie było szczególne i niezwykłe i znalazło ujście wewnątrz mnie wybuchem entuzjazmu dla czegoś, co nowe. Poznałem rzeczywistość muzyki chrześcijańskiej, której nie znałem...
Tak wielu młodych, pragnących nieść przesłanie nadziei, szczerej przemiany, miłości, przyjaźni, światła.
v 3Myślałem, że muzyka chrześcijańska we Włoszech jest uboga, a tymczasem odkryłem, że jest pięknym kwiatem, który rośnie w ciszy, ale daje dobre ziarno. Poruszył mnie bardzo temat niepełnosprawności i obrony życia, o których opowiadały niektóre pieśni i dobrze mi zrobiło to, że mogłem zobaczyć poszukiwania i szczerą potrzebę Jezusa w życiu tych młodych... Podobało mi się, że mogłem widzieć miłość, poświęcenie, profesjonalizm, poważne podejście do sprawy, precyzję, uwagę organizatorów wobec każdego z nas, aby każdy mógł odkryć siebie w głębi serca, odkryć siebie jako “syna” jedynego Ojca, zrozumieć, że muzyka może stać się narzędziem dobra, może dać radość i nadzieję tak wielu ludziom, może nieść światło, a nie tylko ciemność. Pomogli nam czuć się kochanymi, oczekiwanymi poprzez gościnne przyjęcie, uśmiech, dyspozycyjność, Opatrzność posiłków, wspaniałe miejsce, w którym się znajdowaliśmy, poprzez ciepło ludzi, któzy przyszli zobaczyć spektakl, słowa ks. Marco, organizatorów, Marca Zappelli, poprzez miłość Sióstr Misjonarek Miłosierdzia, które później gościły nas na noc w ich centrum, poprzez satysfakcję dobrego zrealizowania swojej części – czuliśmy się kochani.
Z mojej strony, na pewno poczułem się WAŻNY dla Jezusa. Dlaczego wybrał do tego właśnie mnie?
Dlaczego właśnie my jako Wspólnota byliśmy tak zaproszeni? Bo jesteśmy dziećmi Boga i nasz Ojciec kocha nas bardzo.
To jest przesłanie, które niosę do domu z tego doświadczenia. Choć jestem tym, kim jestem iv 1 czasem wiosłuję odwrotnie na łodzi życia, którą prowadzi Jezus, On mnie akceptuje, przyjmuje, przebacza mi, troszczy się o mnie i chce mnie takiego, jakim jestem, nie jakiegoś innego, którym nie jestem. Jestem dla Niego ważny. Naprawdę dziękuję Bogu, że dał mi możliwość przeżycia tego doświadczenia, spotkania tak wielu młodych jak ja, którzy kochają muzykę, którzy też chcą iść z Jezusem. Cieszę się, kiedy widzę, że także na zewnątrz Wspólnoty, w społeczeństwie, są tacy, którzy walczą, kochają, wierzą, zaczynają wciąż od nowa, choć się kłócą – czynią pokój, którzy przeżywają muzykę jako dar Boga, stają się instrumentami, aby wygrywać wieczną Miłość, to Światło, które oświetla innym drogę. Dziękuję, Jezu, że jestem tak ważny dla Ciebie, że tak bardzo mnie kochasz.
Dziękuję, Matko Elviro, bo, gdybym nie wstąpił do Wspólnoty, nie przeżyłbym i nie doświadczył tych wszystkich pięknych rzeczy, a także innych – w codzienności.

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

693834
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
148
1012
3445

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.