Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

assunta185

Pagno, Dom „Maria Assunta”
15.08.2018

W Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny spotkałyśmy się z większością żeńskich domów naszej Wspólnoty w Domu Formacyjnym w Pagno.assunta182 To piękny dom – właśnie tam mieszka nasza Matka Elvira, Siostry Misjonarki Zmartwychwstania, księża i bracia konsekrowani – i w tym dniu obchodził właśnie 19 rocznicę otwarcia.
To było bardzo piękne, że my, dziewczyny, mogłyśmy zebrać się wokół Maryi i patrzeć na Nią, na konkretny wzór bycia kobietą, a także dziękować Jej za wszystko, co dla nas robi: za miłość i opiekę nad Matką Elvirą i całą rodzinę naszej Wspólnoty.
Spotkałyśmy się wcześnie, o 9 rano, i rozpoczęłyśmy, powierzając wspólnie cały dzień w modlitwie różańcowej w otoczeniu wspaniałej, rozświetlonej przyrody otaczającej nasz dom w dolinie Bronda.Zaraz potem uczestniczyłyśmy w uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył ojciec Stefano, koncelebrowanej przez ks. Massimo i ojca Adriana.
Słuchając homilii na temat czytań z tego święta, mogłyśmy bardziej zbliżyć się do Maryi jako kobiety, małżonki oraz matki wszystkich nas. Rozważaliśmy prawdę, że nasz cel i nasze stałe spojrzenie powinno być zawsze skierowane w stronę Raju i że, tak, jak Ona, mamy być otwarte na wolę Boga, chcące kochać z troską i i cierpliwością we wszystkich sytuacjach, które przeżywamy, wobec wszystkich osób które spotykamy.assunta183
Co więcej, ojciec Stefano zatrzymał się nad prawdą, że kobieta powinna czuć się zawsze „w ciąży”, otwarta na życie, pragnąca dawać życie – nie tylko fizycznie! Opowiadał o Matce Elvirze, ile ma dzieci będąc siostrą zakonną; dawanie życia to zdolność, którą Bóg złożył w sercu każdej kobiety.
Matka Elvira fizycznie nie mogła być wśród nas, więc po Mszy Świętej poszłyśmy do salony, z którego posłałyśmy jej pozdrowienia przez kamerę internetową, mówiąc jej, jak bardzo Ją kochamy, składając życzenia w ten świąteczny dzień oraz tańcząc z wdzięcznością wobec Niej. Siostra Claudia skierowała podziękowanie za Jej „tak” na prośbę pierwszych dziewcząt, które we Wspólnocie usłyszały powołanie Pana do życia konsekrowanego, zakładając w ten sposób „gałąź” Wspólnoty – wspólnotę sióstr 19 lat temu. To wielki powód do wdzięczności ze strony nas wszystkich, dziewcząt i chłopaków ze Wspólnoty, bo wiemy, że one nas wspierają i towarzyszą nam w modlitwie, z wielką uwagą i miłością z ich strony!
assunta184
Następnie poszłyśmy do sali Św. Piotra i Pawła, gdzie obejrzałyśmy film o Matce Elvirze i Świętach Życia. Jej słowa i to, że mogłyśmy widzieć Ją w działaniu, bardzo nas poruszyło, pozostawiając w każdej z nas inne przesłanie, ale jednakowo głębokie: aby z większym zaangażowaniem kontynuować naszą drogę.
Dziękujemy braciom, którzy postawili na trawniku przed domem kilka parasoli, pod nimi zebrałyśmy się na obiedzie, przygotowanym z suchego prowiantu. Każda fraternia dzieliła się z innymi tym, co przyniesiono; miałyśmy także czas wolny, aby pobyć razem, tworzyć i kontynuować wzajemną przyjaźń.Po obiedzie podzieliłyśmy się na drużyny i rozegrałyśmy superturniej w siatkówkę! Fraternie były wymieszane, każda nas dała z siebie maksimum, grając w pełni radości i przyjaźni. assunta186Te z nas, które czekały na swoją kolej, dopingowały grających albo rozmawiały ze sobą.W Godzinie Miłosierdzia zatrzymałyśmy się na adoracji eucharystycznej, także na świeżym powietrzu. To była jedna z chwil mocniejszych i ważniejszych z całego dnia! Odmówiłyśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia; potem kolejno, dziewczyny z każdej fraterni klękały przed figurą Maryi Wniebowziętej, powierzając Jej to, co nosimy w naszych sercach, życie, trudności i nadzieje naszych małych wspólnot w domach. Powtarzając refren, że „niemożliwe dla nas, On to może zdziałać” wzrosłyśmy w zaufaniu i pokoju, czując wierną miłość Jezusa i cenne wsparcie Maryi.
Po podwieczorku zakończyliśmy turniej i podsumowaliśmy dzień podzieleniem w grupach, rozmawiając o tym, co najbardziej nas poruszyło ze wszystkich darów, otrzymanych tego dnia i o tym, co w sercu zabierzemy do domów.
To był długi dzień, bogaty i wypełniony! Bardzo dziękujemy Wspólnocie za ten dar i za każdy trud naszych sióstr w goszczeniu nas. Dziękujemy, Matko Elviro, na Twoje nauczanie, za Twoja szczególną przyjaźń z Maryją Wniebowziętą, która sprawia, że my też na Nią patrzymy, jak na stały punkt odniesienia w naszym życiu.
Dziękujemy za dar życia we Wspólnocie i za prawdziwe przyjaźnie, które możemy zawierać!
Dziękujemy, Maryjo, że na nas spoglądasz, błogosławisz nas i modlisz się z nami i za nami. Pomagaj nam w stawaniu się Bożymi kobietami jak Ty!

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

 

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

663009
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
402
755
9774

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.