Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Supe, Peru,
11-12 sierpnia

“Skosztujcie i zobaczcie, jak Pan jest dobry”.

Tymi słowami ks. prałat Pachi zakończył homilię podczas Mszy Św. z okazji drugiej rocznicySupe181 naszego domu w Supe, w którym mogliśmy zobaczyć cuda, które Pan działa w nas i wokół nas.
11 i 12 sierpnia to dni, które wybraliśmy na spotkanie rodziców z dziećmi; połączyliśmy je ze świętem domu, zapraszając także przyjaciół, aby razem świętować nasze życie: odnalezione i zmartwychwstałe.
W sobotę 11 sierpnia spotkaliśmy się tylko z rodzinami w naszym domu Villa el Salvador, aby przeżyć dzień przygotowania. Adoracja, katechezy i Msza Święta – to był program od rana do trzeciej po południu. Mocne, głębokie chwile, z wielkim zaangażowaniem ze strony rodziców! Naszym celem było, aby rodziny zakochały się we Wspólnocie, ponieważ były wśród nas rodziny, które spotkały się ze swoimi dziećmi po raz pierwszy w ich wspólnotowej drodze – oni dopiero nabierają do Wspólnoty zaufania. Po obiedzie obejrzeliśmy film o naszej Matce Elvirze, a na koniec byliśmy już bardziej zaprzyjaźnieni i z wielkim zapałem, aby żyć tym dobrem, które Pan stawia przed nami.

Supe182Przyjechaliśmy z Limy do Supe o dziesiątej wieczorem i zaraz zajęliśmy się, wraz z parą rodziców, przygotowaniem jedzenia na dzień następny – wspólnie przeżyliśmy piękny moment poświęcenia się!
Niedziela 12 sierpnia: ostatnie przygotowanie ołtarza, pożyczonych namiotów, kwiatów, krzeseł, stołów – i już! Gotowi na przyjęcie gości! Niespodzianką było przybycie wielu przyjaciół i rodzin, prawie wszyscy przybyli punktualnie; nasz dom na środku pustyni napełnił się życiem!
Rozpoczęliśmy od adoracji eucharystycznej, modląc się na różańcu i zapraszając zjednoczone rodziny przed Jezusa, aby się przytulić. To był poruszający moment uzdrowienia, który wyzwolił “rzekę” we wszystkich intencji i dziękczynienia. Potem uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Prałat Pachi wraz z zaprzyjaźnionymi kapłanami i diakonem.
Supe183Wśród nich był także ksiądz peruwiański, pracujący w Ekwadorze, który przeżył wśród nas tydzień doświadczenia Wspólnoty – pod koniec Mszy podzielił się pragnieniem zaniesienia Wspólnoty także do Ekwadoru. Po pysznym obiedzie policzyliśmy obecnych – było nas ponad 150 osób! Ale, dzięki Opatrzności, wszyscy zjedli do syta. Po południu posłuchaliśmy kilku świadectw i przedstawiliśmy scenkę opowiadającą historię rodziny: podzielonej i rozbitej i jej spotkanie ze Wspólnotą – prosta historia, która pomogła zrozumieć przyjaciołom naszą misję.
Pozdrowiliśmy wszystkich, dziękując za tak liczną obecność i za ogromne dary Opatrzności.
Dziękujemy Panu za dar naszego domu tutaj, na pustyni Supe. Dziękujemy za wszystkie dobrodziejstwa Opatrzności, które pomagają nam żyć w tak wyjątkowym miejscu. Dziękujemy Matce Elvirze i całej Wspólnocie, ponieważ nam ufacie. Dziękujemy!!!

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

675088
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
147
1322
9528

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.