Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

04.08.-05.08.2018
Niepokalanów – Warszawa - Oleśnica

W ten weekend brat Slaven wraz z Marcinem i Michałem uczestniczyli w świadectwach w Niepokalanowie i spotkaniach rodziców z grup: Warszawskiej i Wrocławskiej.
Przyjechaliśmy do Sanktuarium OO. Franciszkanów w Niepokalanowie na godzinę 11:00, gdzie była sprawowana uroczysta Msza Św. wraz z aktem zawierzenia się Matce Bożej. Od początku byliśmy zadowoleni z zaproszenia do tak wyjątkowego miejsca i od razu czuliśmy żywą obecność Matki Bożej.
WOl18 1We Mszy Św. uczestniczyło bardzo dużo osób. Po Mszy był Różaniec z rozważaniem prowadzony przez o. Mirosława, który pomógł nam zagłębić się w modlitwie.  Od początku byliśmy ciepło przyjęci przez braci jak i przez ludzi. Podczas świadectw opowiadaliśmy o tym jak Pan Bóg przemienia ciągle życie każdego z nas, było dużo osób zainteresowanych naszą Wspólnotą i dużo osób prosiło o pomoc dla swoich znajomych czy rodzin. Wszyscy ojcowie też byli bardzo przyjaźnie nastawieni. Maryja była tam obecna z nami i w każdym momencie czuliśmy jej obecność. Dziękujemy Panu Bogu za dar tych świadectw i pamiętamy w modlitwie o wszystkich, którzy nas o nią prosili. Niech Bóg wam błogosławi.

WOl18 2Prosto ze świadectw udaliśmy się do Warszawy, gdzie na Placu Szembeka było spotkanie tamtejszej grupy rodziców.  Od razu po naszym przyjeździe rozpoczęła się Msza Św., po której udaliśmy się do salki na spotkanie. Było pięknie widzieć jak wielu rodziców było obecnych. Były rodziny, których dzieci już dawno wyszły z Cenacolo, a jednak oni wciąż są blisko, były też rodziny, które mają dzieci w Cenacolo i te które dopiero ostatnio dołączyły do Naszej Wspólnoty. Na pewno dużym darem dla nas wszystkich była obecność na spotkaniu brata Slavena, który opowiadał o Matce Elvirze o tym jak żyje się we Włoszech i o wspólnotowych cudach, o wielu chłopakach, których spotkanie z Matką Elvirą i Panem Jezusem zmieniło życie raz na zawsze.

Dzień później byliśmy na Dolnym Śląsku w Oleśnicy, gdzie odbyło się spotkanie dla grupy rodziców z Wrocławia. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 16:00, odmówiliśmy różaniec przed Najśw. Sakramentem, po którym udaliśmy się na spotkanie, także tu było dużo nowych rodziców oraz dużo tych, którzy są z nami od dłuższego czasu. Był z nami brat Slaven, który prowadził to spotkanie i było WOl18 4widać, że dla rodziców było czymś pięknym móc posłuchać o Wspólnocie i że tego potrzebowali. Na koniec był czas na rozmowę i na podzielenie codziennych trudności. Jest pięknym darem być we Wspólnocie i żyć jeden dla drugiego.
Dziękujemy za możliwość tego spotkania i za dar Wspólnoty. Jest pięknie widzieć jak Wspólnota w Polsce się rozwija z Bożą pomocą. Wstawiamy w ręce Maryji naszą Wspólnotę w Polsce i jej dalszy rozwój. Szczęść Boże!!!

Chłopcy ze Wspólnoty Cenacolo

 

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

662954
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
347
700
9719

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.