Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Tarnów,
11.08.2018 r. 

Szczęść Boże wszystkim!
Witamy serdecznie, opowiemy wam pokrótce o tym cotard18 3  wydarzyło się na 14-tej rocznicy domu w Tarnowie. Ok. godziny 10:00 zaczęli przyjeżdżać pierwsi goście. Pogoda była deszczowa, ale mimo to w sercach wszystkich było dużo zapału i radości. Kończyliśmy ostatnie przygotowania. Jak to często bywa w życiu Pan Bóg znów nas zaskoczył i z powodu deszczu musieliśmy pozmieniać nasze plany.

O godz. 11:00 rozpoczęła się Msza Św. celebrowana przez o. Sławka, ks. Jana i o. Romana – salezjanina. Odbyła się w naszej kaplicy, było trochę ciasno ale nie odebrało nam to radości ze wspólnie przeżywanej Eucharystii. Ojciec Sławek, który jest z nami od ponad dziesięciu lat, mówił o tym, ilu chłopaków i ile żyć zostało uratowanych dzięki Bożej Miłości przez Wspólnotę Cenacolo. Jest też pięknie widzieć, że mamy tak wiernych przyjaciół jak on czy ks. Jan, którzy od lat są dla nas olbrzymim wsparciem duchowym.

tard18 4 Po zakończeniu Mszy Św. odmówiliśmy wspólny różaniec prowadzony przez ks. Jana i następnie wszyscy udali się do jadalni na wspólny posiłek. Było pięknie widzieć ludzi, którzy dopiero zaczynają przygodę z Cenacolo jak i tych, którzy są z nami od lat i od lat nas wspierają. Chłopcy ze Wspólnoty przygotowali świąteczny, smaczny obiad.  
O godzinie 15.00 ponownie spotkaliśmy się w kaplicy na koronce i adoracji, którą prowadził o. Sławek. Był to czas uzdrowienia, przebaczenia i podziękowania, oprócz słów o. Sławka każdy mógł wypowiedzieć swoje osobiste intencje. Na pewno w tym czasie można było odczuć żywą obecność Pana Jezusa z nami.
Po adoracji Marcin i brat Slaven podzielili się z nami tym co przeżywają. tard18 2 Marcin podzielił się tym jak minęły przygotowania do święta. Br. Slaven powiedział też w kilku zdaniach o tym, że w tym dniu jest ważne pamiętać o chłopakach, którzy byli tu wcześniej i o całym wysiłku i sercu, które tu zostawili.
Na koniec przyszedł czas na podwieczorek i pożegnanie. Przed niektórymi była jeszcze długa droga do przebycia. Piękne momenty często szybko mijają ale na pewno rodzina Cenacolo wkrótce spotka się ponownie.
Pozdrawiamy i do zobaczenia.

                                                                                                                          chłopcy z domu w Tarnowie

 

 

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

663004
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
397
750
9769

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.