Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

bannbaia15Bahia, maj 2018 r.

Gorące uściski z Bahii dla całej Wspólnoty Cenacolo!
W tych dniach znaleźliśmy się w Bahii, aby świętować 15 lat misji Naszej Pani Wspomożycielki,
baia181która opatrznościowo wypadała w ten sam dzień co Zesłanie Ducha Św. Przyjechało razem z nami kilku chłopaków z Mogi i Jau, aby również uczestniczyć w tej uroczystości. Pod wodzą brata Petera przygotowali recital „Z ciemności do światła” po brazylijsku, z wieloma tańcami i kilkoma filmikami, opowiadającymi o naszym życiu wspólnotowym i naszej drodze zmartwychwstania. Przedstawili je dwukrotnie lokalnej publiczności raz w szkole w Pojuca i w piątek w Catu. W sobotę dołączyli do nas także o. Eugenio, br. Luciano i br. Denis, zgromadzeni na misji w Mogi , aby przeżywać wspólnie uroczystość Zesłania Ducha Św. Było pięknie widzieć jak wszyscy byli zaangażowani w przygotowania, aby sprawić że nasz dom był jeszcze bardziej światły i piękny. Wieczorem odprawiliśmy Msze Św. , powierzając Bogu naszą Wspólnotę i wzywając nad nią opieki Ducha Św., żebyśmy mogli być prowadzeni tak jak wspólnota pierwszych Chrześcijan.
baia182W niedzielę, po tym jak powitaliśmy przyjaciół, rozpoczęliśmy odmawiając różaniec, po którym była Msza Św. W swoim kazaniu o. Eugenio przypomniał nam i wszystkim zgromadzonym, że wszystko co robimy, robimy dla Królestwa Bożego i musimy wykorzystywać wszystkie okazje do czynienia dobra. Na Mszy Św. bracia Denis i Luciano odnowili ich „tak” dla Pana Boga składając śluby na kolejny rak, a ks. Eugenio i br. Peter odnowili śluby wieczyste.  Przyjazna i świąteczna atmosfera trwała dalej na obiedzie, gdzie podzieliliśmy się radością bycia razem.
Po południu wysłuchaliśmy świadectw dzieci z misji, które w nich dorastały i dziś są już dorosłymi ludźmi. Wzruszyło wszystkich słyszeć ich wdzięczność za to, że otrzymali edukację i życie pełne wartości chrześcijańskich i wiary w Boga. Potem był mocny moment adoracji podczas którego ks. Eugenio i Gioacchino podziękowali Panu Bogu za te 15 lat cudów.
baia183Było wzruszające widzieć wszystkie dzieci i młodzież czekające na kolanach przed Jezusem na błogosławieństwo Ducha Św.
Starsze dziewczyny i chłopcy przedstawili później tańce i ciocia Alzbeta z Gioacchino dali świadectwo ich długiego doświadczenia na tej misji i przypomnieli o siostrach i braciach, ciociach i wujkach, którzy przeszli przez ten dom. Szczególne podziękowania były skierowane do Irmy Dolores, która pomogła otworzyć ten dom i pomogła pierwszym dzieciom wstąpić.
Było momentem łaski widzieć pozdrowienia z Włoch od Matki Elviry, o. Stefano i sióstr. W tym momencie poczuliśmy się kochani przez całą Wspólnotę. Dziękujemy Bogu za wszystkich przyjaciół, którzy nam pomogli w tych latach i dziękujemy Panu za to , że możemy być częścią tej pięknej historii.
Pozdrawiamy wszystkich!!!
                                                                               Rodzina Cenacolo z Bahii

 

 

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

647638
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
350
1550
5167

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.