Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Pacuarito de San Isidro del General
Niedziela 13 maja 2018

Oto nadeszła pierwsza rocznica domu “Królowej Aniołów”! Dziękujemy Panu i Matce Elvirze zacosta-rica1 cud tego Domu, który przynosi wiele owoców i wiele życia. W ten sposób świętowaliśmy życie 13 maja, gdzie więcej niż 150 przyjaciół towarzyszyło nam rozważając wspólnie z nami Zmartwychwstanie Pana Jezusa w życiu naszej Wspólnoty.
Zaczęliśmy dwoma słowami podziękowania witając ludzi śpiewem radosnymi piosenkami! Następnie było trochę czasu wolnego, żeby dać trochę czasu czterem Kostarykańczykom, którzy po raz pierwszy zobaczyli swoje rodziny; dotknęło nas to mocno i zawsze jest pięknie widzieć jak Boże Miłosierdzie przynosi pojednanie i miłość tam gdzie jej brakowało. To dało chłopakom wiele nadziei i siły do kontynuowania ich drogi wspólnotowej, a także nam ponieważ to są właśnie owoce Bożej obecności w naszym życiu, które odkrywamy wtedy, gdy pozwalamy się prowadzić.O 12: 00 była Msza Św. z o. Edgarem, odpowiedzialnym za diecezję San Isidro: w kazaniu dotknęło nas, gay wspomniał, że nikt z nas nie jest super bohaterem, ale z Bożą łaską i z zaufaniem w stosunku do Niego, otrzymujemy siłę do kontynuowania naszej drogi osiągając nawet cele, które wydają się bardzo odległe; mówił też o świętości i do powołania do bycia świętymi, dając jako przykład Matkę Elvirę i Matkę Teresę z Kalkuty pytając: „One są święte?” i odpowiedź : „Tak!”, ponieważ być świętymi znaczy służyć i akceptować Boże powołanie. Była to Msza Św. pełna radości i kolorów co dało początek świętu życia.
costa-rica2Nawet obiad był pięknym momentem podzielenia z najbliższymi przyjaciółmi, którzy towarzyszyli nam w tym roku, lecz było też kilka nowych twarzy. Na twarzach wszystkich było widać dużo szczęścia z powodu tego co Duch Święty tworzy tu na Kostaryce.
Po południu były świadectwa niektórych z nas, łącznie z Marlonem i jego żoną Gabrielą, którzy pojawili się na rocznicy. Z wielką radością i wysiłkiem zaprezentowaliśmy „maski”, ten taniec mówi o naszym życiu, i pomaga nam dać żywe świadectwo Zmartwychwstałego Chrystusa. Byliśmy zadowoleni, że mogliśmy go zaprezentować, stało za tym wiele pracy i poświęcenia, ale najpiękniejsze była jedność grupy i poczucie, że daliśmy nasze serca. Najpiękniejszym darem był film, który przyszedł z serca Wspólnoty z Matką Elvirą o. Stefano, diakonem Marco i wszystkimi poświęconymi, w którym o. Stefano zachęcał nas do kontynuowania naszej drogi i rozwijania naszego domu, który jak powiedział jest jednolatkiem, który musi żyć i rosnąć! Natychmiast narodziło się nam marzenie odpowiedzenia prostym filmem, w którym ze wszystkimi przyjaciółmi podziękowaliśmy za życie Matki Elviry i za cud , którego dziś doświadczamy.
Zakończyliśmy spotkanie ze wszystkimi rodzinami chłopaków, mocnym i osobistym momentemcosta-rica3 podziękowania w naszej kapliczce, przed Jezusem Eucharystycznym co przyniosło pokój i pojednanie. Wielkie dzięki także dla Albino i Joyce, którzy pomagali i towarzyszyli w spotkaniu. Dziękujemy też mieszkańcom Pacuarito ( wioska w której żyjemy), którzy od samego początku przyjęli nas z wielką prostotą, pokorą i radością sprawiając, że czuliśmy się dobrze ugoszczeni; szczególne podziękowania dla Rosity i jej męża Jesusa, który zmarł ok. miesiąca temu, który przed śmiercią, pamiętając, że przybyliśmy na Kostarykę 9 maja, chciał zrobić święto, żeby podziękować naszej Wspólnocie za wszystko co robimy. Przyjechało wielu przyjaciół i wiele osób, które jeszcze nas nie znały, przyjechał też bp. Ugo, emerytowany biskup San Jose, który odprawił Mszę Św. z wielką prostotą przyjął nas i dodał nam odwagi. Popołudnie spędziliśmy słuchając świadectw, w których mogliśmy kontemplować obecność Ducha Św., który nas dotknął i dał nam poznać się lepiej z ludźmi.
Dziękujemy, Matko Elviro, za dar twojego życia, za siłę, którą ciągle nam dajesz. Dzięki, o. Stefano za zaufanie i miłość, które chociaż na odległość czujemy i pomagają nam one dziękować za dar życia. Dziękujemy diakonie Marco, że bardzo w nas wierzysz, za twoją bliskość, która nam pomaga oraz pozwala wzrastać i dojrzewać, patrząc jakim darem jest nasze życie!

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

647625
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
337
1537
5154

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.