Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

bannerpagno18“Przyjdź Duchu Św. Poślij nam z nieba promień twego światła....”

Pagno, Dom formacyjny
7 – 12 maj 2018

Rekolekcje zaczęły się oficjalnie w poniedziałek, ale czekaliśmy też na powrót ks. Massimo z pagno181Anglii oraz przyjazd ks. Ivana z Chorwacji.Nie brakowało wspomnienia na modlitwie braci i sióstr nieobecnych z różnych przyczyn, ks. Massimo Marchi, który był z chorym tatą, brata Luci, który był rehabilitowany oraz innych braci i sióstr, którzy przebywają na misjach.Także w tym roku nasz Dom Formacyjny w Pagno organizował rekolekcje na łonie natury wielokolorowej, zielonych łąk, pięknych kwiatów, które powoli ustąpiły
miejsca przepięknym różom.
Dzięki nowej technologii było możliwe też dla Matki Elviry i sióstr, które codziennie jej towarzyszą i które żyją z nią w apartamencie, uczestniczyć wirtualnie w katechezach i świadectwach z salonu św. Piotra i Pawła i w Adoracji Eucharystycznej z salonu sióstr.
pagno182
Różne spotkania odbywały się w różnych miejscach stworzonych specjalnie na rekolekcje. Ponieważ było nas wielu zostały odprawione dwie Msze Św., w jednym czasie jedna była w salonie sióstr co umożliwiło Matce Elvirze, mieć dużo miejsca na spacerowanie.
Rekolekcje zostały rozpoczęte wprowadzeniem ks. Stefano o tym jak ważna jest umiejętność słuchania  i otwartość na Ducha Św. , aby być Bożymi przyjaciółmi.
Rano o. Francesco Peyron, zaczynając od kilku fragmentów Pisma Św., nakarmił nas kilkoma katechezami, które po pierwsze pomogły nam wejść w atmosferę ciszy, a po drugie pogłębić charakterystyki życia konsekrowanego przechodząc poprzez Mękę i Zmartwychwstanie Pana Jezusa.
Po południu wysłuchaliśmy nowego pisma apostolskiego papieża Franciszka „ Cieszcie się i radujcie”, o powołaniu do świętości we współczesnym świecie, po czym wysłuchaliśmy podzieleń sióstr i braci, którzy dzielili się swoim doświadczeniem osobistym i wspólnotowym, które rozpoczął ks. Andrea od swojej prezentacji.                                                                         pagno183

Sercem rekolekcji była jak zawsze Matka Elvira: dotykające katechezy Matki Elviry z poprzednich lat w Certosa di Pesio, gdzie co roku byliśmy gośćmi  o. Francesco i mieliśmy nasze rekolekcje. Także wszystkie nagrania, których słuchaliśmy podczas adoracji, które zostały wybrane z mądrością przez nasze siostry, które pracują w drukarni, dobrze prowadziły nas przez rekolekcje.Możemy szczerze powiedzieć, że może Matka Elvira nie jest z nami mocno obecna fizycznie to na pewno jest duchowo. Jej słowa dzisiaj wydają się jeszcze cenniejsze i skierowane dokładnie do każdego z nas. Wszyscy jak zawsze bardzo cieszyliśmy się z jej obecności na Mszy Św., jej uśmiech, jej radość, objęcia, kroki, czy momenty biegu wypełniły serca nas wszystkich.

pagno184Bardzo mocna była adoracja krzyża podczas godziny Miłosierdzia w czwartek. Rozpoczynając od trzeciego rozdziału „Cieszcie się i radujcie”: „Jezus wytłumaczył w wielkiej prostocie co znaczy być świętymi i zrobił to kiedy zostawił nam Błogosławieństwa, one są jak dowód osobisty chrześcijanina”, ks. Stefano poprosił Matkę Elvirę, o wylosowanie po jednym błogosławieństwie dla każdego z nas. Pomiędzy łzami, spowiedziami, i podziękowaniami każdy mógł podzielić swoje przeżycia dotyczące tego błogosławieństwa i podziękować Matce Elvirze.
Dziękujemy z serca o. Francesco za to, że jest zawsze wiernie na naszych rekolekcjach, o. Stefano i naszym kapłanom za bogactwo otrzymane
pagno185 w słowie podczas kazań, naszym dziewczynom, które zajmowały się kuchnią, sprzątały i prały, pozwoliły nam w ten sposób oderwać się od codziennych obowiązków, i poświęcić się całkowicie refleksji i modlitwie.  
Szczególne podziękowania dla wszystkich chłopców i dziewczyn, którzy wspierali nas modlitwami i wszystkim przyjaciołom, którzy stając się dla nas opatrznością pozwolili nam przeżyć dobrze rekolekcje. Największe podziękowania dla najukochańszej Matki Elviry, która swoim życiem ofiarowanym dla nas, ciągle nas prowadzi i wspiera niosąc swój krzyż z godnością, pokorą i cierpliwością, pokazując nam jak zawsze drogę do świętości.

„Chciałbym przypomnieć wielu kobietach, zapomnianych i nieznanych, z których to każda na swój sposób wspierała i zmieniała rodziny i społeczności siłą swoich świadectw. To powinno napalać entuzjazmem i zachęcić każdego do dania całego siebie, i do wzrastania w tym jedynym i niepowtarzalnym planie jaki Bóg przygotował dla niej czy dla niego na początku czasów.”
                                              
(Papież Franciszek , „Cieszcie się i radujcie”)

Siostry Misjonarki Zmartwychwstania, kapłani i bracia poświęceni ze Wspólnoty Cenacolo

 

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

627796
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
90
1901
9495

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.