Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Valmala banSaluzzo,
3 – 6 maj 2018 r.
W zeszłym tygodniu, od czwartku do niedzieli w naszej diecezji Saluzzo była wizyta figurki Valmala1Madonny z Valmala, Matki Miłosierdzia. Były to cztery intensywne dni, w których Maryja odwiedziła różne miejsca i w każdym z nich była przyjęta, śpiewem, modlitwą i entuzjazmem wielu wiernych. Poproszono, także nas chłopaków ze Wspólnoty o pomoc w niektórych z tych wydarzeń. Przede wszystkim, mieliśmy zaszczyt przywitania Maryji od razu jak przybyła i zaniesienia jej do szpitala w Saluzzo, gdzie była Msza Św. z chorymi, towarzyszyły jej piosenki, przygotowane przez niektórych z nas i przez Siostry Misjonarki Zmartwychwstania. Na koniec Mszy Św., mogliśmy też podziękować Madonnie i powierzyć jej życie naszej Matki Elviry. Wieczorem uczestniczyliśmy w procesji niosąc i towarzysząc Maryji z parafii Pocieszycielki, aż do katedry, śpiewając i modląc się, gdzie później był moment modlitwy prowadzony przez abp. Turynu J.E. Cesare Nosiglia.
Valmala2
W piątek grupa chłopaków, zaangażowanych w recital „Ojciec Miłosierny”, spędziła cały dzień na rynku w Saluzzo, żeby przygotować scenę i krzesełka, na wieczorny koncert chóru diecezjalnego, który miał się odbyć tego samego wieczoru. Był to piękny wieczór, podczas którego mogliśmy dać małą cząstkę siebie i była to okazja dla chłopaków do przeżycia czegoś nowego i pięknego. Było pięknie oglądać jak nawet nasz bp. J.E. Saluzzo Cristiano Bodo miał zaufanie i lubi nas tak bardzo.
Dziękujemy Bogu za to.
Sobota była najważniejszym dniem dla naszej Wspólnoty.Wieczorem dawaliśmy świadectwo miłosiernej miłości Boga Ojca do każdego z nas poprzez recital przed setkami osób. Mocne momenty, które mówią do serc, ale też wiele radości uśmiechów przy piosenkach i tańcu. Nasz biskup, później wzruszył nas słowami pełnymi uczuć i kolejny raz dał nam do zrozumienia jak bardzo lubi nas i naszą Matkę Elvirę.Valmala3
Na koniec, w niedziele wielu z nas uczestniczyło we Mszy Św. z okazji 25 – tej rocznicy kapłaństwa naszego ks. biskupa Cristiano Bodo. Jako Wspólnota ścisnęliśmy się w przyjaźni wokół naszego pasterza, była to odpowiedź na jego gorącą przyjaźń do nas. Były to piękne dni zjednoczenia z naszą diecezją i z naszym miastem Saluzzo.
Dziękujemy Bogu, że poprzez wielu ludzi i wiele służby sprawił, że poczuliśmy się kochani i wybrani. Dziękujemy Matce Elvirze, która sprawił, że to wszystko stało się możliwe. Kochamy cię bardzo!

Kiedy Wspólnota poprosiła mnie o zagranie roli miłosiernego Ojca w tym recitalu,Valmala5 zapytałem się czy będę w stanie to zrobić. Wewnątrz wiedziałem, że nie chodzi tylko o wyrecytowanie mojej części, ale o coś głębszego. Było to doświadczenie życiowe, coś realnego, było to wejście w głąb mnie i stawianie sobie ważnych pytań, odnośnie mojej przyszłości, ale przede wszystkim odnośnie tego co chcę wybierać teraz. Rola ojca sprawiła, że zacząłem zastanawiać się nad moim powołaniem, mymi ograniczeniami i nad tym czego jeszcze tak do końca nie wybrałem. Na początku nie było łatwo wejść w głębie pewnych momentów, gdyż widziałem ciągle moją powierzchowność i lenistwo. Dzięki pomocy wielu braci i słowom o. Stefano, a przede wszystkim dzięki obecności duchowej Matki Elviry, która była blisko nas i zjednoczona z nami, udało mi się przeżyć to do głębi. Było to naprawdę mocne doświadczenie, które wzruszyło mnie i sprawiło, że płakałem, szczególnie w momentach uścisków i w najważniejszych momentach historii. Osobiście czułem się bardzo kochany przez Boga, poprzez przyjaźń, którą czułem w grupie, wzajemną służbę, poprzez sympatię biskupa i bliskość wielu ludzi. Czułem siłę, która sprawiła, że powiedziałem sobie: „Odwagi Marco, dasz radę!” Kiedyś będziesz ojcem.” Wiem, że dziś muszę walczyć o to i czuję, że życie jest misją na tym świecie, któremu brakuje światła i nadziei. Moje życie musi świecić tą miłością, którą każdego dnia dostaję od Boga.
                                                                                              Marco

Valmala6

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

627797
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
91
1902
9496

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.