Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Casaleggio, Dom „Cielo e Campo”

23-25 kwietnia 2018
torneo-181
W dniach między poniedziałkiem 23 – cim i środą 25 – tym kwietnia w naszym domu “ Cielo e Campo” w Casaleggio odbyła się 12 – sta edycja pucharu przyjaźni. Przyjechaliśmy spóźnieni tylko o godzinę, jadąc skrótem przez centrum Turynu i pozdrawiając wielu mieszkańców stolicy Piemontu, którzy udawali się do pracy. Niektórzy chłopacy już na nas czekali pełni entuzjazmu z powodu trzech dni piłki, podzieleń i przyjaźni, przy słońcu, które miało towarzyszyć nam przez wszystkie trzy dni turnieju. Przyjechał ks. Maurizio, aby rozpocząć nas wspólnie spędzony czas od Mszy Św., powiedział nam, abyśmy ten turniej przeżyli z pokorą i hojnością. Po Mszy Św. Maurizio di Leo i nasz drogi przyjaciel Giorgio Ferrino losowali z pomocą Lukasa z Lourdes grupy na turniej.
Dom z Lourdes – tego roku po raz pierwszy dom z poza Włoch – uczestniczył w turnieju. I tak podczas, gdy inni jedli obiad, Lourdes i Envie spotkali się na meczu otwarcia.
Po południu dołączył do nas także ks. Andrea, który towarzyszył nam w tych dniach, odprawiając torneo-182Msze Św. w następnych dniach i poświęcił się przede wszystkim rozmowom i spowiedziom chłopaków. Wystawiając się, tak przez wiele godzin na słońce, które dawało o sobie znać, nie tylko graczom. We wtorek ks. Andrea uradował nas swoją obecnością także na boisku pomagając drużynie Casaleggio w której brakowało Simone, ponieważ był na kolokwiach.
W poniedziałek i wtorek odegrano wszystkie mecze fazy grupowej i drużyny, które wygrały spotkały się w ćwierćfinałach we wtorkowy wieczór, a chłopacy z Casaleggio już przygotowywali przepyszne pizze! Wielki dzięki chłopakom z Casaleggio, którzy w tych dniach poza walką na boisku dali się też w różne serwisy i przygotowania do turnieju.
torneo-183
W środowy poranek turniej się zakończył półfinałami pomiędzy Lourdes – ojcowie/synowie oraz Bari/Loreto – Envie /Madonna. W finale Lourdes pokonało Bari/Loreto i tak tegoroczny puchar przyjaźni jedzie od razu do Francji! Ale poza grą i wieloma momentami w których mogliśmy dać z siebie wszystko dla naszych drużyn, turniej był okazją do umocnienia przyjaźni rozpoczętych na poprzednich etapach naszej drogi wspólnotowej i do wybudowania nowych. Było dla nas wielką radością widzieć niektórych przyjaciół i chłopaków ex, którzy przyjechali do nas w tych dniach.
Wielkie dzięki opatrzności, za możliwość spędzania każdego roku tych dni pełnych życia, radości i entuzjazmu.
Kolejne PODZIĘKOWANIA jeszcze większe dla Matki Elviry, która zawsze uczyła nas przyjmowania momentów sportu, jak okazji do zobaczenia prawdy o nas samych.

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

617066
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
113
472
9074

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.