Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

-banner-misusaStany Zjednoczone,
Floryda,
7/8 Kwietnia 2018 r.

Witamy serdecznie i mamy dla was kilka nowych wiadomości ze Stanów Zjednoczonych. Jak co roku w miniony weekend przeżyliśmy duchowe rekolekcje dla rodzin i przyjaciół w Ameryce. Przez trzy dni zanurzaliśmy się głęboko w naszych wnętrzach, by potem z większą pogodą ducha i zaufaniem móc objąć Boże Miłosierdzie. Wielu rodziców i przyjaciół przyjechało z różnych stanów, zawsze mnie dotyka ile serca są w stanie włożyć, żeby przyjechać do nas i przeżyć wspólnie z nami fragment swojej duchowej drogi, aby móc lepiej zrozumieć i poznać swoje dzieci.
usa01Były to dni proste, ale bogate w modlitwę, podzielenia i przyjaźń. Piątek jest jak zwykle dniem wewnętrznych przygotowań, gdzie wiele świadectw, katechez i momentów modlitwy było skierowanych na spoglądanie we własne wnętrze, rodzice nawróceni, dzieci zbawione. Jest szczera prawda, i żeby nią żyć trzeba naprawdę słuchać i otworzyć się na to co Pan chce nam dać. Powitaliśmy kilka nowych rodzin, od chłopaków, którzy niedawno wstąpili, od ostatniego spotkania jest to dokładnie 20 rodzin. Jeden moment był poświęcony tylko im, aby mogli poczuć się z nami jak w rodzinie.
Wieczorem, chociaż jesteśmy w Okresie Wielkanocnym wystawiliśmy naszą Drogę Krzyżową, ponieważ jest ona zawsze momentem konkretnej modlitwy i refleksji, jest dobrym przygotowaniem do spowiedzi, dodając Zmartwychwstanie Jezusa, któremu towarzyszą taniec i piękna piosenka przygotowana przez nasze dziewczyny z dom „Maria Goretti”, który wydobył całą radość i piękno Zmartwychwstania.                                                                            usa02

Był to także prosty sposób dla nas dzieci, aby darować coś rodzicom, ale też dla rodziców, którzy widzą jak ich dzieci robią kroki naprzód, i są dzisiaj zdolni do przezwyciężeń i swobodnego bycia na scenie. Sobotni poranek został poświęcony na spowiedź. Posiadłość domu „Maryi  Niepokalanej”, zamienia się miejsce, na które spływa w obfitości Boże Miłosierdzie, oswabadza serca i przemienia je, leczy rany oraz daje siłę i swobodę potrzebne na przyszłość. Kilka godzin spędzamy w namiocie adoracji, gdzie przygotowujemy się do Sakramentu Spowiedzi Św. Spokojny poranek, Boże Miłosierdzie, przemienia nasze serca, co można zauważyć po uśmiechniętych i rozpromienionych oraz wzruszonych twarzach.

Wieczorem dziewczyny zaprezentowały taniec z maskami, żeby zaświadczyć, jak poprzez modlitwę ich taniec staje się świadectwem wiary, siły i odwagi i jest dowodem na odnalezienie samych siebie. Następnie obejrzeliśmy film z pielgrzymki rodziców i chłopaków do Peru, który był przepiękny, wzruszający i wesoły. Byliśmy wszyscy dotknięci rzeczami, które przeżywa się na misjach, poświęcenie, radość, szybkie tempo, ale też radość, która przychodzi z dawania się ubogim…. Ponieważ dając otrzymujemy. Niedziela jest zawsze dniem poświęconym spotkaniu rodziców z ich dziećmi, dzień rodzin pojednanych przez Boże Miłosierdzie, które odbudowuje relacje. Prosty, ale dotykający moment adoracji, wszyscy chłopcy i dziewczęta na scenie, gdzie poświęciliśmy całą naszą Wspólnotę miłosiernej miłości Jezusa. Podczas Mszy Św. usa03pobłogosławiliśmy chłopaków, którzy w tych dniach będą wychodzić ze Wspólnoty, kolejny krok, żeby świadczyć światu o ich żywym i prawdziwy spotkaniu z Jezusem, którego w tych latach doświadczyli we Wspólnocie i głosić, że można wyjść z ciemności do światła i wrócić do nowego życia. Zrobiliśmy też niespodziankę w postaci błogosławieństwa Albino i Joyce, którzy niedługo będą świętować wspólnie 20 lat małżeństwa, dziękując im za całe dobro jakie nam dali i wciąż dają, ofiarując nam ich prostą i autentyczną miłość.

Niedzielę jak zawsze kończymy amerykańskim obiadem: hamburgery i hot dogi dla wszystkich podzielone w rodzinnej atmosferze i później koronka do Bożego Miłosierdzia.
W sumie dni bogate, dni łaski, które dały nam siłę i ochotę, żeby kontynuować naszą drogę dając się i ufając Panu oraz Jego Miłosierdziu, które prowadzi nas do nowego życia. Dziękujemy z serca ks. Michelowi za jego radosną obecność z nami, za jego słowa pocieszeni i nadziei, za kapłanów, którzy są zawsze wierni i oddają się nam w naszych domach, dziękujemy też rodzicom i przyjaciołom, którzy w tych dniach byli dla nas Bożą Opatrznością, pomagając nam w organizacji.

Na końcu dziękujemy z serca Matce Elvirze za jej wielką miłość i zaufanie Panu, które doprowadziło ją do Stanów Zjednoczonych, ziemię na której dziś dzięki niej wiele rodzin obejmuje wiarę i odnajduje nadzieję i chęć do życia.
Dziękujemy wam za modlitwy, pozdrawiamy z serca.
Niech Bóg Wam błogosławi!!!!
 

GALERIA ZDJĘĆ

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

617042
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
89
448
9050

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.