Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Odnowieni przez Słowo Boże
                                    
(1 Pt 1, 23)
Vrbovec, Chorwacja
7/8 kwietnia 2018.                                                                                                        
Vrb181

W domu “Św. Wincentego de Pauli” w Vrbovcu świętowaliśmy dwudniowe spotkanie z przyjaciółmi i dobroczyńcami, które zostało zorganizowane w namiocie postawionym specjalnie na tego typu spotkania wspólnotowe. Chłopacy i dziewczyny ze Wspólnoty starali się przygotować zamek do przyjęcia rodziców, przyjaciół i tych którzy wspierają naszą Wspólnotę. Dziewczyny z żeńskiego domu we Vrbovcu upiększyły dom kwiatami, czyniąc go bardziej przyjaznym. Nasz namiot był przygotowany jak powinien być na najważniejsze okazje. Podczas tych dwóch dni naszym gościem był franciszkanin o. Ante Vuckovic, który przygotował katechezy na spotkanie.

Sobotni program rozpoczął się o 9 – tej rano, śpiewem i tańcem, a następnie odmówiliśmy różaniec przed Najśw. Sakramentem.W swoim przemówieniu otwierającym spotkanie, o. Ante dał świadectwo, swojego spotkania z Matką Elvirą poprzez książkę „Pełnia Radości” i dotknęła go jedna myśl Matki Elviry, jedno zdanie, które znajduje się na tylnej okładce, czytając: „Słowo, Eucharystia i twarze braci – oto trzy postacie Boga na Ziemi.” Tym sposobem ojciec zadecydował, że tematem pierwszego dnia będzie Słowo Boże, po czym odprawił Eucharystię, wybierając temat na następny dzień będzie „szukanie Boga na twarzach braci”.                          Vrb182                                                          

Po zakończeniu Mszy Św., zjedliśmy obiad, i potem trochę czasu wolnego. O godzinie trzeciej ponownie spotkaliśmy się w namiocie przed Najświętszym Sakramentem, żeby odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Popołudnie zostało wypełnione grami i przedstawieniami, przygotowanymi przez chłopaków i dziewczyny ze Wspólnoty oraz przez rodziców z Zagrzebia, którzy przygotowali taniec. Było to z ich strony ogromne świadectwo życia, świadectwo, że dobro i piękno istnieją w każdym z nas.                                                                           

Nadszedł czas kolacji i następnie obejrzeliśmy film o Matce Elvirze w którym wysłuchaliśmy pięknych świadectw. Ten film pokazał nam jak Bóg posługuje się małymi, jak Matka Elvira, aby objąć cały świat swoją miłością. Z sercami pełnymi radości i pokoju poszliśmy spać pewni, że niedziela przyniesie nam kolejne niespodzianki.                                                                 
Vrb183

W niedzielę rano kiedy wstaliśmy była wielka mgła, która zakrywała całe pole w Lovrećina, ale powoli zaczęło przebijać się słońce dając światło i ciepło temu pięknemu wiosennemu dniu. Jak zwykle rozpoczęliśmy Różańcem, po którym były katechezy. Oj. Ante mówił nam o szukaniu Boga w obliczu braci i o ich ważności; tak naprawdę powiedział nam o tym jak ważnym jest szukanie Boga i jego miłości w braciach. Po krótkiej przerwie była Msza Święta. Ta niedziela, była drugą niedzielą Wielkanocną, ale także Niedzielą Bożego Miłosierdzia, a więc usłyszeliśmy w kazaniu o tym jak Bóg jest miłosierny i ile miłości ma dla każdego z nas; szczególnie jak ważne jest szukać Boga jak Maria Magdalena po Zmartwychwstaniu. Kolejną ważną rzeczą jest pokój. To jest to co przynosi Zmartwychwstały, „ pokój z Wami” jest pozdrowieniem Jezusa do uczniów i do każdego z nas.
Vrb184Po odprawieniu Mszy Św. był obiad, i część czasu została wykorzystana przez wielu na spacer i na cieszenie się ciepłem i pięknym dniem. O 15: 00 odmawialiśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Później ostatnie pożegnanie z pragnieniem w sercu: żeby wrócić do domu odmienionymi, silniejszymi z sercami przemienionymi świadcząc o cudach, których Bóg dokonuje w każdym z nas poprzez Jego Słowo.

Podziękowaliśmy ojcu Ante Vukovicovi za jego obecność między nami i za jego katechezy, które nas wzbogaciły , dziękujemy ks. Massimo i braciom Slavenowi oraz Hubertowi, którzy przyjechali z Włoch przynosząc pozdrowienia z serca Wspólnoty, dziękujemy też księżom za ich przyjaźń i obecność. Dziękujemy wszystkim rodzicom i przyjaciołom, którzy przybyli z całej Europy, ojcu Ivo z Australii i księdzu Leonowi z Beninu w Afryce, który przebywa obecnie w Chorwacji. Dziękujemy Bogu za dar życia i za te dni oraz za jego miłosierdzie, które rozlał w każdym z nas.

Dziękujemy z serca Matce Elvirze, które otwierając nasze domy w Chorwacji dała nam możliwość rozpoczęcia nowej drogi i powrotu do nowego życia.

 

 

 

 

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

617039
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
86
445
9047

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.