Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Dom Nadziei, Envie
25 Marca 2018 r.

Jak co roku, w Niedzielę Palmową w Envie – w dniu, w którym Jezus wjeżdża do Jerozolimy jako król, któremu tłum odśpiewał „Hosannę”, ten sam tłum, który w piątek wykrzyczy: „Ukrzyżuj go!” – przeżyliśmy spotkanie chłopaków i dziewczyn ze Wspólnoty wraz z ich rodzinami.pal1802
Wcześnie rano przybyli pierwsi rodzice pochodzący z południowych Włoch oraz z regionu Veneto, którzy dojechali jeszcze podczas ostatnich przygotowań do  spotkania. Wystarczyło mało czasu, żeby wypełnić po brzegi dom w Envie: było pięknie widzieć objęcia rodziców z dziećmi oraz chłopaków z różnych domów, po prostu panowała tam świąteczna atmosfera.
Nasza kaplica była wypełniona tak bardzo, że trudno było o jakiekolwiek miejsce siedzące! Różaniec prowadzony przez ks. Massimo pomógł nam wejść dobrze w tą atmosferę modlitwy i zawierzyć ten dzień Sercu Maryji.
Ojciec Stefano powiedział katechezę skierowaną do rodziców, w której podkreślił jak ważne jestpal1804 patrzeć na Jezusowy krzyż , aby nie zrzucać już winy jedni na drugich, ponieważ to Jezus wziął na siebie wszystkie winy przebaczając nam. Później rozpoczęło się najważniejsza część dnia, a mianowicie Msza Św. z błogosławieństwem gałązek oliwnych i odczytaniem Męki Pańskiej. Jezus bierze na siebie wszystkie nasze grzechy, pozwalając się ubiczować i ukrzyżować, a dla nas jest tak trudnym wybaczanie innym małych przewinień!
To spotkanie jest również okazją dla rodziców i ich dzieci do wzajemnego pojednania, stąd też ks. Massimo podczas wzajemnego przekazania sobie znaku pokoju prosi wszystkich, aby pozdrowić się słowami Jezusa: Wybacz mi, nie wiedziałem co robiłem!
pal1805
O trzeciej po zakończeniu czasu wolnego odmówiliśmy koronkę do Bożego Miłosierdzia; a następnie był film o Matce Elvirze w pełni sił oraz o tej czułej i radosnej , w czasie jej dzisiejszego krzyża. Siostra Jennifer dała świadectwo jak pięknie jest żyć blisko Matki Elviry w tym szczególnym dla niej czasie: do dziś się uśmiecha, spogląda, swoim życiem pobudza nas do działania! Jej świadectwo nie jest ubrane w słowa, ale mówią do nas jej czyny.Ojciec Stefano poprosił później tych, którzy widzieli rodziny po raz pierwszy, aby coś powiedzieli: był to piękny moment, w którym wielu podziękowało, przeprosiło oraz na zaproszenie o. Stefano wykrzyczało: „ Jak pięknie jest żyć!”.
Nadszedł wreszcie czas powrotu, szczególnie dla tych przybyłych z daleka, jak: Polska, Malta, Hiszpania, Anglia… podsumowując była to długa podróż tylko po to żeby spędzić jeden dzień z dziećmi! Jak pięknie być częścią rodziny o tak szerokich granicach! Na koniec po kilku pieśniach Zmartwychwstania wymieniliśmy się ostatnimi pozdrowieniami i życzymy sobie szczęśliwej podróży.

Dziękujemy Matce Elvirze, która do dziś przemawia do nas swoim spojrzeniem i głosem do tych, którzy są blisko niej: „Radości Moja Chrystus zmartwychwstał!” Tak! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!!!”.

GALERIA ZDJĘĆ

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

606739
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
278
1493
8660

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.