Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Saluzzo,
17 Marca 2018 r.

18ex01W sobotę w domu w Saluzzo miało miejsce spotkanie chłopaków i dziewczyn „ex” z naszej Wspólnoty, pochodzących z różnych regionów Włoch. Spotkanie zorganizowane zostało razem z ks. Vittorio de Paoli, kapłanem i przyjacielem Wspólnoty od wielu lat i było okazją do tego, aby wspólnie się pomodlić i spędzić razem dzień w sposób wspólnotowy.
Przyszło wielu chłopaków „ex”, mimo że padało. Było wiele powitań i uścisków. Jest pięknie spotkać się tak po wielu latach: Kilka siwych włosów więcej, ktoś ma żonę, ktoś męża, ktoś dzieci…. Wszyscy razem wzrastają na własnej drodze życia!
Pierwszym mocnym momentem w programie było pozdrowienie z Matką Elwirą w Pagno pod balkonem. Po powrocie do Domu Matki w Saluzzo, przeżyliśmy moment modlitwy i podziałkę.
Spotkaliśmy się ponownie w Sali „Eccomi!”, gdzie widzieliśmy film o Matce Elvirze „wczoraj” i „dziś”, i po dłuższym momencie w którym się wzruszyliśmy przyszedł czas na katechezę.
18ex02Tematem było „spotkać się, podziękować, odnowić” i ojciec Stefano dodał kolejne słowo: „rozpoczęcie”.  Po krótkim  wprowadzeniu ks. Vittorio, ks. Stefano podziękował za moment wspólnego spotkania, podkreślił n ważność modlitwy w rodzinie i powiedział, że Matka Elvira była trochę jak Jezus, który darował samego siebie we wszystkim i dla wszystkiego: krzyż jest znakiem miłości do nas.
Tak też Matka Elvira oddała samą siebie we wszystkim i każdy z nas wziął jeden jej kawałek dla siebie; aż do dziś kontynuuje to oddawanie się innym w swojej fizycznej wrażliwości, ale z siłą wewnętrzną godną podziwu, która wciąż pobudza nas do działania.
Wielu z nas miało łzy w oczach, a ojciec Stefano wzruszony ciągle nas zachęcał, doradzał i zapraszał tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji, aby wrócili do nas bez strachu i poprzez modlitwę dali taki pozytywny impuls swojemu życiu.
18ex03Następnie pomodliliśmy się na różańcu, i po adoracji Eucharystycznej z wieloma podziękowaniami, ojciec Stefano udzielił błogosławieństwa wielu „ex”-om , którzy do tej pory go nie otrzymali.
Wieczór zakończył się zaproszeniem na kolejne spotkanie, które będzie mieć miejsce w czerwcu i wspólną kolacją. Po niej wracamy do domów ubogaceni w Ducha Świętego, który zadziałał we wielu sercach.
Wielkie dzięki dla Matki Elviry za danie światła wielu młodym ludziom pozbawionym nadziei, którzy byli zagubieni w ciemnościach tego świata, a dziś dzięki niej i z pomocą Ducha Świętego mogą nieść światu światło i nadzieję.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

606740
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
279
1494
8661

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.