Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Saluzzo
3/4 Lutego 2018 r.

Jest coś nowego dla naszego wieczoru „Night in Christ” – wielu młodych przyjeżdża z plecakamiNic 1 na ramionach i z szerokimi uśmiechami na ich twarzach. Ten weekend spędzimy wspólnie i po raz pierwszy jutro czeka nas „Sunday in Christ!” (Niedziela w Chrystusie!”).
Nasi tancerze już wchodzą na scenę chór jest radosny, bęben, keyboard, gitary, flet i mikrofony, rozpoczynamy muzyką i tańcem. Dodaje nam zapału radość z bycia razem, ale też świadomość, że idziemy tą samą drogą: Dzisiaj zostajemy zaproszeni do podjęcia 4-go kroku: „Jesteśmy twoim cudem”.
Czytamy fragment Ewangelii opowiadający o uzdrowieniu ślepego z Jerycha, a następnie Delphine i Simon dzielą się z nami swoimi świadectwami uzdrowienia. „Jezus przyszedł mi na spotkanie w darze bycia ciocią dzieci specjalnej troski, które gościmy w domu naszej wspólnoty w Cherasco”, mówi nam Delphine. „Moje życie było zniszczone i nigdy wcześniej z nikim o tym nie rozmawiałem, po raz pierwszy mogłem opowiedzieć o sobie i zostałem wysłuchany przez przyjaciela”, tak zaczęła się droga uzdrowienia Simona. Zobaczyliśmy życie, które się odradza, mówi nam Matka Elvira w krótkim filmie, który wspólnie obejrzeliśmy.
Nic 3Wreszcie nadchodzi moment spotkania z Jezusem w postaci Eucharystii i wezwania Ducha Świętego, który pomaga nam otworzyć przed Nim nasze serca.  Wszyscy jesteśmy też zaproszeni do wzięcia kartki na której piszemy nasze podziękowania lub prośby o uzdrowienia. Mszą Święta zakańczamy ten wieczór.
Samochodami udajemy się do Saluzzo, gdzie kierują nas do pokojów w których możemy odpocząć. „ Dzień dobry Duchu Święty, witam cię moje życie!” – to odśpiewane pozdrowienie nas budzi. Chłopaki już czekają ze śniadaniem w jadalni, wspólnym śpiewem, tańcem i biegiem rozpoczynamy ten dzień.
Modlimy się na różańcu po którym spotykamy się w kaplicy Dobrego Pasterza na katechezie. Nic 4Czytamy Ewangelię, która opowiada o uzdrowieniu Bartłomieja – „ Pomyślcie o tym chłopcu, ślepym żebraku, nie wiedzieli nawet jak się nazywał miał imię po swoim ojcu, krzyknął nie zatrzymał się po czym Jezus zbliżył się do niego i zapytał: „Co chcesz żebym ci uczynił? ” – jeśli Jezus w tym momencie spytałby cię o to samo jakbyś mu odpowiedział?
W ciszy oczekujemy na Msze Świętą, spacerujemy, siedzimy na ławkach ktoś udaje się do naszego sadu, natura robi nam dzisiaj piękny prezent w postaci słońca i błękitnego czystego nieba. Żeby znaleźć miejsce przy stole losujemy karteczkę na której jest napisany nasz stół i tym sposobem Duch Święty decyduje z kim będziemy mieli dziś okazję się bliżej poznać.
Nic 2Kolejna niespodzianka już czeka na nas po południu, nauczymy się nowej piosenki: hymnu „Night in Christ” i każdy według własnego talentu będzie mógł dołączyć do jakiejś grupy: muzyków, śpiewaków lub tancerzy. Później dzielimy się na grupy i opowiadamy w nich o tym co przeżyliśmy i co nas dotknęło. Jest darem słuchanie, jak również jest darem otwieranie się na innych, roniąc czasem drogocenne perły w postaci naszych łez.
Jezus przeszedł i uzdrowił, „od razu” , później będziemy mogli dostrzec owoce jego miłości do każdego z nas. Radość, którą mamy w sercach zamienia się w śpiew, muzykę i taniec, jednoczymy się i wszystko to razem nabiera konkretnego kształtu: kto potrafił śpiewać dał swój głos, kto grał na jakimś instrumencie podarował nam muzykę, a kto potrafił tańczyć dał nam radość robiąc gesty!

Dziękujemy Ci Panie Jezu, przeszedłeś między nami, uzdrowiłeś nas i teraz możemy wracać do swoich domów zanosząc światło w miejscach w których żyjemy.

GALERIA ZDJĘĆ

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

595093
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
345
1889
9339

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.