Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Rayo de Luz, Peru

Grudzień 2017
17. grudnia 2017 świętowaliśmy w naszej misji w Rayo de Luz w Peru 10 lat życia. Przez te lata przyjęliśmy, edukowaliśmy i wychowaliśmy mnóstwo opuszczonych dzieci i dzieci z problemami w rodzinie.
10pPer01 1Dziś, razem z wieloma przyjaciółmi, którzy nam towarzyszą, świętujemy dar ich życia. Ten dzień był okazją do spotkania, przywitania się, życia, radości, wspólnych podzieleń i przyjaźni.
Święto rozpoczęło się dzień wcześniej, wielką niespodzianką z przybycia kapłana wspólnotowego, ks. Eugenio, który z Brazylii przybył świętować z nami. Jak zwykle, dzień rozpoczęliśmy Eucharystią. Była to intensywna Msza św., pełna niespodzianek: taniec dzieci pod kazaniu, w którym do wtóru muzyki pokazały, „jak się idzie do nieba” czy też błogosławieństwo niektórych misjonarzy, którzy wrócili na misje: „cioć” Ann, Jany i Angeli oraz „wujka” Alessandro. Kilku misjonarzy otrzymało krzyże poświęcone przez ojca Stefano: wujek wspólnotowy Jerson i ciocie Emily, Maria Ausiliadora (Auxi) i Nooshan.10pPer01 2
Następnie mieliśmy suty obiad i wiele podzieleń ze wzruszającymi przywitaniami, pożegnaniami i świadectwami. Po południu kontynuowaliśmy nasze świętowanie tańcem „Maski” w wykonaniu chłopaków z Supe i przedstawieniem o narodzinach Jezusa, w którym brały udział wszystkie dzieci i wujkowie w domu. Widać było tu wkład włożony przez uczestników i wiele emocji. Dzień zakończył się radosnym tańcem naszych Sióstr Misjonarek Zmartwychwstania, którym udało się wciągnąć w zabawę nawet najbardziej 10pPer01 3poważnych z naszych przyjaciół. Dziękujemy Opatrzności za możliwość zorganizowania tego święta i podzielenia. Dziękujemy naszej Matce Elvirze, która zaufała Bogu, a także nam, którzy każdego dnia przeżywamy trudy i radości w tym domu. Chcemy podziękować także wszystkim księżom, mieszkającym bliżej lub dalej, którzy nas wspierają i czynią żywą obecność Jezusa wśród nas.
Dziękujemy wszystkim przyjaciołom, którzy stali się dla nas Opatrznością i pomagają nam w trudnościach oraz są z nami w chwilach radości.
Dziękujemy wszystkim dzieciom, które przyjęliśmy, za radość, uwagę i uczucia, które darują nam każdego dnia, a także za to, że każdego dnia są dla nas błogosławieństwem.
Na sam koniec dziękujemy Maryi, która zawsze nam pomaga i towarzyszy, chroniąc nas w swojej matczynej trosce.
Z wielkim uczuciem i uściskiem pozdrawiamy was wszystkich
Wielkie i serdeczne dzięki!
                                         Wielka rodzina
Rayo de Luz

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

582245
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
283
2261
4813

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.