Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

"Oto ja służebnica Pańska,
niech mi się stanie według słowa Twego"
                                                                     
Łk 1, 38
Na przełomie 2017/2018 roku grupa rodziców, chłopaków z Polski wraz z rodzicami Huberta i 01 votinaszym przyjacielem ks. Wacławem, i księdzem Janem udała się do serca Wspólnoty do Saluzzo, gdzie nasi bracia: Hubert, Slaven oraz Marco złożyli śluby wieczyste.
W Envie pożegnaliśmy stary oraz przywitaliśmy nowy rok śpiewem, tańcem i Mszą Świętą w trakcie, której adorowaliśmy Najświętszy Sakrament. W ciszy mogliśmy podziękować za wszystko co nas spotkało w starym roku oraz zawierzyć Panu Bogu cały następny rok, a przede wszystkim nową drogę naszych braci.
W pierwszy dzień nowego roku w święto Świętej Bożej Rodzicielki Maryi pojechaliśmy do Pagno, aby przywitać naszą Matkę Elvirę i spędzić czas z braćmi, a popołudniu w Envie, o godzinie 15 od koronki do Miłosierdzia Bożego rozpoczęły się uroczystości, gdzie podczas Mszy Świętej swoje „TAK” powiedziało trzech naszych braci: Hubert, Slaven i Marco. Mówiąc „TAK” 02 votiślubowali: ubóstwo, posłuszeństwo i czystość, służbę ubogim do końca swojego życia jako bracia konsekrowany w charyzmacie Wspólnoty Cenacolo i rodzinie Kościoła. Swoje „TAK” powiedzieli w obecności księży, osób konsekrowanych, dziewcząt i chłopców oraz rodziców i przyjaciół Wspólnoty Cenacolo. Wszyscy modliliśmy się w ich intencji, aby Duch Święty cały czas im towarzyszył.
W trakcie Eucharystii, która była celebrowana przez wielu kapłanów ojciec Stefano w homilii podkreślił trzy słowa, które usłyszeliśmy w tym dniu w czytaniach.
Błogosławieństwo - abyśmy byli dla innych. Pełnia - którą można osiągnąć tylko z Bogiem 04 votioraz wiara. Bracia wypowiadając swoje „TAK” trzymali w ręku krzyż, który Matka Elvira nosi na co dzień. W ten sposób mogli być blisko niej w tym ważnym momencie swojego życia. Od tej chwili Wspólnota stała się bogatsza i szczęśliwsza mając trzech nowych braci.
Dziękujemy za to, że na wzór Maryi i Jej uczennicy Matki Elviry, nasi bracia mieli odwagę odpowiedzieć Panu Bogu i innym „Oto Jestem”,za ich „TAK” , za to że poświęcili się dla Wspólnoty chcąc nam służyć całym swoim życiem. Wracaliśmy do swoich domów szczęśliwsi i bogatsi w przeżycia duchowe wiedząc, że następni bracia są gotowi nam służyć. Były to niezapomniane i niepowtarzalne chwile dla każdego z nas.

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

582252
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
290
2268
4820

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.