Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

 

8 i 9 grudnia 2017
Dom Cenacolo “Nostra Signora di Lujan”
12 Arg 01
Dziś z wielką radością dziękujemy Panu Bogu za przepięknie słoneczny dzień, jaki nam podarował na nasze "Święto Życia" w Domu Wspólnotowym w Pilar.
Już od samego rana zaczęli przyjeżdżać rodzice chłopaków z trzech domów w Buenos Aires i Catamarce. Przyjechali również rodzice z Paragwaju, Kolumbii oraz różnych zakątków Argentyny.
Przyjazd ks. Eugenio, ks. Massimo oraz brazylijskiej grupki, składającej się z cioć, wujków dzieci i przyjaciół, sprawił nam ogromną radość; wraz z nimi przyjechało także kilku młodych z brazylijskich domów Wspólnoty, 12 Arg 02którzy znali już nasze argentyńskie domy, ponieważ również i w nich spędzili część swojej drogi wspólnotowej. Na koniec przyjechała także siostra Mely z samego serca Wspólnoty przynosząc nam słowa Matki Elviry.Młodzi z domu przywitali wszystkich gorąco, tańcząc i śpiewając. Po Różańcu ks. Eugenio i Davide przedstawili nowych misjonarzy: rodzinę, która przyjechała tu z Włoch, Andreę i Valentinę oraz ich córeczki, Chiarę i Caterinę, oraz ich plan otwarcia domu dla dzieci z ulicy w Argentynie.
Po południu ksiądz Massimo Marchi dał świadectwo o swoim pierwszym spotkaniu z Matką Elvirą, które miało miejsce dobre trzydzieści lat temu: przy tej okazji powiedziała ona do niego: "Dasz radę, Massimo!" i w tym momencie zalał się łzami. Jest całkowita prawdą, że młodzi z "pierwszego czasu Wspólnoty" otrzymali pełnię charyzmatu Wspólnoty prosto od niej, i potrafią wiernie przekazywać to dalej!12 Arg 03
Mszy Świętej przewodniczył ks. Eugenio w towarzystwie kilku zaprzyjaźnionych ze Wspólnotą księży. W swojej homilii powiedział nam, że w życiu wspólnotowym bardzo ważne miejsce zajmuje posłuszeństwo i zaufanie, tak jak posłuszeństwo i zaufanie Matki Bożej, podczas gdy Bóg do niej przemówił. Wieczorem chłopcy przedstawili recital "Credo in te" w nowej scenografii, z nowym tańcami i efektami specjalnymi. Obecnych zaskoczyło to przedstawienie, pełne poświęceń i wysiłków ze strony chłopaków.
W sobotę obyło się spotkanie chłopaków z ich rodzinami, zjednoczonymi na modlitwie różańcowej: był to zatem również moment przebaczania i pojednania przed Jezusem obecnym w Eucharystii.
Święto zwieńczyła Msza Święta, której przewodniczył Ojciec Diego. Na zakończenie ks. Eugenio poprosił rodziców o to, aby modlili się nie tylko za to, by ich dzieci przestały ćpać, ale o to, aby byli hojni w dawaniu swego życia na posługę innym.
Dziękujemy Ci, Matko Elviro, bo czuliśmy tutaj Twoją obecność. Dziękujemy za wielu zmartwychwstałych młodych i za liczne szczęśliwe rodziny, które mogły spotkać się ze swymi dziećmi. Dziękujemy Ci, Panie Jezu, za te 12 lat Wspólnoty Cenacolo w Argentynie!

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

 

 

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

582249
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
287
2265
4817

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.