Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

 

Envie, Dom Wspólnotowy "Speranza"
Piątek, 8 grudnia 2017
05 Imm
Z okazji święta Niepokalanej Maryi Panny spotkałyśmy się z gronie wszystkich domów dziewcząt, pierw w Pagno a następnie w Envie. Po długiej przerwie bardzo ucieszyło nas to spotkanie. Śnieg, który spadł w tych dniach, utorował nam drogę do świętowania tej uroczystości maryjnej i jeszcze bardziej przybliżyłyśmy się do jej wzorca bycia kobietą. Zgromadzone pod oknem Matki Elviry w ten zimny poranek czułyśmy radość oczekiwania na to spotkania. Pozdrowiłyśmy ją z radością, piosenkami i gestami. Zaraz potem pojechałyśmy do Envie. Siostra Jennifer przywitała nas zapraszając do robienia gestów, aby poprzez piosenki i taniec wyrazić nasze "tak". Ks. Massimo Rigoni odprawił Mszę Świętą podczas której mówił nam o znaczeniu Niepokalanego Poczęcia i uprzywilejowanego powołania Maryi, która pcha każdą z nas do odnowienia naszego "tak" nawet podczas różnych trudności, które 02 Immmogą się nam przydarzyć po drodze. Wzywaliśmy Ducha Świętego nad rodziną Agostino i Sabiny z okazji rocznicy ich ślubu, z przyjemnością wysłuchaliśmy ich świadectwa i powołania do życia we Wspólnocie, o tym, jak pozostawiając wszystko to co mieli, otrzymali stokroć w zamian.
Po zakończeniu Mszy Świętej nadeszła pora obiadu. Dziękujemy chłopakom, którzy ugotowali dla nas obiad i przygotowali miejsce spotkania. Dzięki temu mogłyśmy podzielić się i być razem. Następnie ruszyłyśmy w kierunku pól uprawnych Envie, aby pomodlić się podczas Różańca chodzonego. Po powrocie wysłuchałyśmy katechezy Ojca Stefano, która głęboko nas dotknęła i skłoniła ku rozważaniom na temat poczęcia naszego życia i naszego poczynania życia, zdając sobie sprawę iż kobieta została stworzona do tego, aby zawsze przyjmować. Wszystko to zaniosłyśmy potem Jezusowi, prosząc o uzdrowienie i łaski nam potrzebne.
Zaraz potem przeżyłyśmy wspólny moment z nowicjuszkami przygotowującymi się do przyjęcia welonu, wysłuchując ich świadectw i uczestnicząc w ich pieśni. Jakże pięknie móc towarzyszyć w tym oczekiwaniu tym, które tak jak my idą drogą wspólnotową i otwierają się na wezwanie Pana. Przybliżyłyśmy się także do świata misyjnego, oglądając film o naszej misji w Peru i słuchając świadectwa Barbary, która następnego dnia miała powracać na misje, z wielką radością i zaufaniem odbudowanym podczas oczekiwaniem. Był to dzień ubogacający i pełen przeżyć, dziękujemy Matce Bożej i Wspólnocie za ten dar.
Specjalne podziękowania przesyłamy Niepokalanej za jej osobistą przyjaźń z naszą Matką Elvirą, która poczęła i nadal oddaje życie! Dziękujemy także naszym księżom i siostrom zakonnym, którzy nas prowadzą i towarzyszą w drodze.

Sobota, 9 grudnia 2017
Dziękujemy Panu Bogu za wspólnie przeżyty dzień ze wszystkimi domami chłopaków w Envie. Był to piękny moment podzielenia przed spotkaniem Bożonarodzeniowym, można zawsze lepiej się poznać, zaprzyjaźnić i podzielić radościami, trudnościami, ale przede wszystkim wspólnie pomodlić.                                                                                                                   01 Imm
Na rozpoczęcie powitał nas ks. Massimo a następnie, jak to już jest w zwyczaju, pomodliliśmy się Różańcem oraz krótką Adoracją poprowadzoną przez ks. Michela, na zakończenie której zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy gesty do piosenek Wspólnoty przygotowując się w ten sposób do najważniejszego punktu dnia: Mszy Świętej.
Przewodniczył jej ks. Michel a jako koncelebranci obecnych było dwóch księży, którzy przebywają we Wspólnocie na doświadczeniu; jeden z nich pochodzi z Południowej Afryki a drugi z Korei; obecni byli także Ojciec Stefano oraz ks. Massimo. Widok pięciu księzy różnej narodowości przy tym samym ołtarzu oddawał międzynarodowy charakter Wspólnoty. W homilii ks. Michel podkreślił wers z Księgi proroka Izajasza: "Oto droga, podążajcie nią" wskazując na Wspólnotę jako tą drogę prowadzącą do spotkania z modlitwą i Jezusem. 
04 ImmPo Mszy Św. zjedliśmy obiad przygotowany i podany nam z miłością. Po chwili podzielenia poszliśmy na Różaniec chodzony, powracając potem na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Na zakończenie O. Stefano wprowadził nas w temat spotkania z okazji Świąt Bożego Narodzenia z rodzicami, dał nam wskazówki w jaki sposób przeżyć to spotkanie i tłumacząc nam jego znaczenie, szczególnie tym, którzy po raz pierwszy spotkają swoich rodziców. Mówił także jak ważnym jest, aby te Święta przeżyć uwolniwszy się z kompromisów i będąc w prawdzie dzięki sakramentowi pojednania.
Innym ważnym wydarzeniem było pozdrowienie od naszych sióstr zakonnych, Claudii i Jennifer, które opowiedziały nam o Matce i o tym co się u niej teraz dzieje, pokazując nam o niej film z ostatniego czasu. Nie obeszło się od gorących oklasków podkreślających to, co każdy z nas czuje do Matki Elviry. Wieczorem powróciliśmy do domów z sercem wypełnionym pięknymi rzeczami przeżytymi podczas tego dnia i mając na uwadze to o czym mówił nam Ojciec Stefano: aby przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia z sercem czystym.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

582246
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
284
2262
4814

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.