Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Saluzzo, 22-23 listopada 2017

W tych dniach otrzymaliśmy dar pięknej wizyty ze strony kilkorga kanadyjskich przyjaciół z Quebec, wraz z Biskupem canada01pomocniczym i wikariuszem generalnym diecezji Quebec, J.Em. Markiem Pelchat, szczególnym wysłannikiem J.Em. ks. kardynała Lacroix. W skład grupy weszli także ks. Laurent Penot, ksiądz z tej samej Diecezji, ks. Dominic Richer z diecezji Montreal, wysłany przez swojego Arcybiskupa, Brat Gilles, mnich oraz generał Zakonu Krzyża Chwalebnego oraz przyjaciele Jean Gregoire i Julien Foy. Po odebraniu ich z lotniska w Turynie pojechaliśmy do Domu Macierzystego w Saluzzo, gdzie odbyłą się Msza Święta. Powodem tej wizyty było rozważenie możliwości otworzenia domu Cenacolo w Kanadzie, aby pomóc licznym młodym zagubionym na złej drodze. Następnego dnia grupa udała się do domu formacyjnego na spotkanie z Matką Elvirą i Siostrami Misjonarkami od Zmartwychwstania.
Spotkanie z Matką Elvirą wywołało wiele emocji w sercu naszych przyjaciół, którzy po raz pierwszy się z nią spotkali. Na zakończenie odbyło się jeszcze spotkanie z Ojcem Stefano i ks. Michelem oraz kilkoma siostrami zakonnymi. 
canada03Po południu nasze siostry zatańczyły kilka piosenek oraz dało świadectwa, które to dotknęły serca naszych przyjaciół. W całym tym czasie towarzyszyło im kilku chłopaków ze Wspólnoty, również w roli tłumaczy. W czasie drogi powrotnej do Domu Macierzystego, grupa odwiedziła różne miejsca pracy chłopaków, poznając się i zadając mnóstwo pytań.
Na zakończenie odbyła się jeszcze Msza Św. oraz pyszna włoska pizza na kolację. 
Następnego dnia spotkaliśmy się wszyscy na wspólnej Mszy Świętej podczas której ks. bp Pelchat podziękował za wszystko to, co zobaczył i usłyszał; jego słowa wypływały prosto z serca, widać było wielkie wzruszenie z powodu tego, co przeżyli podczas tej dwudniowej wizyty. Po pozdrowieniach i pożegnaniach, z kawałeczkiem Wspólnoty w sercu, powrócili do swojego kraju, odwiedzając jeszcze po drodze dom dziewcząt w Spinecie, gdzie odbywała się właśnie wystawa wspólnotowego rękodzieła. 
Dzięki składamy Panu Bogu za licznych przyjaciół na całym świecie i dziękujemy Matce Elvirze ponieważ nauczyła nas być świadkami nadziei i zmartwychwstania dla wielu osób pukających do drzwi naszych domów.

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

573488
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
157
3812
7630

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.