Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

kal jes17 7Rekolekcje Krzyżowice-Kalwaria Zebrzydowska
17-19 listopad 2017 r.

„Nie lękajcie się. Otwórzcie drzwi Chrystusowi”
                                                        (św. Jan Paweł II)

     kal jes17 12Tegoroczne rekolekcje rozpoczęliśmy już w piątek 17 listopada w Krzyżowicach uczestnicząc w Mszy Św. pod przewodnictwem J.E. ks. bpa. Wiktora Skworca.  Z wielką radością mogliśmy również przywitać ks. Ivana, brata Huberta i brata Slavena, którzy przyjechali do nas z serca Wspólnoty z Saluzzo. Był z nami również nasz ks. Wacław i Jan, nie zabrakło też naszej przyjaciółki siostry Marioli ze zgromadzenia Sióstr Służebniczek Śląskich NMP. Okazją do świętowania była 15 rocznica powstania naszego domu w Krzyżowicach koło Jastrzębia Zdroju. kal jes17 10         Był to czas dziękczynienia przede wszystkim Panu Bogu, arcybiskup dziękował też m.in. siostrom służebniczkom, które 15 lat temu przekazały Wspólnocie swój dom zakonny jak również Matce Elvirze założycielce naszej Wspólnoty. Podczas homilii arcybiskup przedstawił nam dwa aspekty ubóstwa. Ubóstwo w wymiarze materialnym, które nie pozbawia możliwości dzielenia się z innymi, ponieważ można dzielić sią swoją miłością, czasem… i ubóstwo związane z nieznajomością Jezusa Chrystusa. Po Mszy Św. udaliśmy się do naszego domu wspólnotowego, gdzie chłopaki przygotowali dla nas pyszny poczęstunek.

     Następnie wyruszyliśmy do Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie po raz kolejny kal jes17 6dzięki życzliwości ojców Bernardynów mogliśmy przeżywać nasze tegoroczne rekolekcje, których hasłem przewodnim był cytat św. Jana Pawła II  „Nie lękajcie się. Otwórzcie drzwi Chrystusowi”. Był to piękny czas wypełniony katechezami podczas, których usłyszeliśmy, że nasze uzdrowienie może nastąpić wtedy, kiedy będziemy żyć w jedności z Jezusem Chrystusem, kiedy będziemy w Nim zanurzeni. Ks. Ivan powiedział, że Wspólnota nie ma czarodziejskiej różdżki, która uzdrawia młodzież, ponieważ tylko Jezus Chrystus może to zrobić. kal jes 17Usłyszeliśmy jak ważną rolę w uzdrowieniu młodych ludzi odgrywają rodzice. 
Jak ważna jest modlitwa, wyrzeczenia i życie Ewangelią. Był czas na wspólną i osobistą modlitwę przed wizerunkiem Matki Bożej Kalwaryjskiej, Msze Świętą jak również czas na spowiedź, czy wspólne rozmowy. Był też czas na adorację Najświętszego Sakramentu podczas, której każdy z nas bez lęku mógł otworzyć drzwi naszych serc. Był też czas kiedy nasi bracia: Konrad, Hubert i Slaven odpowiadali na nasze pytania i rozwiewali nasze wątpliwości. Na zakończenie rekolekcji po Mszy Św. ks. Ivan udzielił błogosławieństwa chłopakowi, który jest gotowy żyć poza domem wspólnotowym.
Wszystko to sprawiło, że klimat tych rekolekcji był wyjątkowy i niepowtarzalny.

Dziękujemy Tobie Jezu i Twojej Matce Maryi za te wszystkie piękne rzeczy, które czynisz dla nas. Dziękujemy za nasz dom wspólnotowy w Krzyżowicach, a nade wszystko dziękujemy za TAK naszej Matki Elviry.

 

kal jes17 11

 

 

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

573485
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
154
3809
7627

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.