Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Costa-Rica-01Kostaryka
Listopad 2017

Piszemy do Was z radością z Kostaryki, gdzie w tych dniach przeżyliśmy radość z powrotu tutaj i z przeżycia tygodnia z chłopakami. Ten tydzień był bogaty, pełen przede wszystkim przyjaźni z chłopakami. Klimat małego domu jest zawsze „gorący”, to znaczy sprawia, że przeżywasz ciepło rodzinne, które rozgrzewa serce i w tym samym czasie wymaga od nas, abyśmy wkładali trud w życzeniu sobie dobrze, pomaganiu sobie nawzajem i zbliżaniu się do siebie. Chłopcy żyją dobrze, wzrastają w jedności, przyjaźni i powoli nadają kształt temu domowi.                                                                                                                   Costa-Rica-02
Obecność nowych chłopaków nadaje zawsze świeżości i niesie ze sobą tę piękną falę radości i chęci do przekazywania tego, czym jest Wspólnota: życia. W sobotę przeżyliśmy spotkanie w domu z przyjaciółmi, którzy przybyli szczęśliwi, że mogli dzielić razem z nami ten dzień, pełen modlitwy, przyjaźni i podzieleń. Pierwsi dwaj chłopcy z Kostaryki dali krótkie świadectwa o tym, co spotykają we Wspólnocie, i było naprawdę piękne usłyszeć od obu, że widzą tę Wspólnotę jako ich dom! Dotknęło mnie to bardzo, bo przypomniało mi, że właśnie to najbardziej mnie dotknęło i sprawiło, że zatrzymałem się tu na dłużej na początku mojej drogi wspólnotowej.
Ks. Andrea przypomniał nam, jak ważna, także dla naszych przyjaciół, jest wierność i wytrwanie w tym dziele, aby wszystko wzrastało dobrze i mogło dać Bogu możliwość uratowania wielu żyć. We wtorek spotkaliśmy w kurii San Isidro (najbliższego od nas miasta) grupę przyjaciół i osób, które uformowały grupę modlitewną, w której spotykają się w każdy wtorek, aby modlić się za nas.
costaricaTakże to było wielkim darem – zobaczyć, że są ludzie, którzy modlą się za nas, abyśmy mogli dotrzeć do wielu potrzebujących i im pomóc. Chłopaki pukają do drzwi i jest to żywym znakiem, że Pan chce nas w tym miejscu. W tych dniach mamy 3 chłopaków na dniach roboczych, z których 2 jest młodych wiekowo, i było dla nas piękne, gdy widzieliśmy, jak z początkowego strachu i nieśmiałości przeszli do tego, że już nie boją się spojrzeń, a nawet do rozmów i uśmiechów. Wspólnota dotyka serca!
Chwilę przed odjazdem mała grupka od nas pojechała do San Jose na nagranie krótkiego programu dla Radio Maria, który będzie często nadawany na Radio Maria w różnych godzinach, tak, aby rozpowszechniła się wiedza o naszej obecności, i o tym, jak oferujemy nadzieję tym, którzy, jak my kiedyś, znajdują się w ciemności i poszukują światła, życia i nadziei.
Tego samego wieczoru mieliśmy program na żywo, gdzie zaprezentowaliśmy naszą Wspólnotę i daliśmy świadectwa o Wspólnocie i naszym życiu. Dziękujemy za ten dar, ponieważ jest to zawsze takie spojrzenie wewnątrz nas samych, które uzdrawia nasze serca i rzuca nowe światło na przejście Boga w naszym życiu. Dziękujemy także Ojcowi Hector, Albertowi, Nidii za ich wysiłek, przyjaźń i trud włożony, w to, aby Wspólnota byłą lepiej poznana i mogła zaoferować swoją pomoc wielu osobom poszukującym pomocy i nadziei.
                                                               Chłopaki z Kostaryki

GALERIA ZDJĘĆ

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

573480
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
149
3804
7622

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.