Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

banner-usaFloryda, 3./4. Listopada 2017
Święto Życia

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że możemy podzielić się z Wami radością z daru „Festival of fdv01Life”, Święta Życia, które przeżyliśmy tu na Florydzie w ostatnim tygodniu. Świętowaliśmy 24. rocznicę życia i obecności Wspólnoty w Ameryce… 24 lata życia, radości i zmartwychwstania! Największym darem dla nas było oglądanie Wspólnoty, która wzrastała, przede wszystkim w życiu chłopaków: wielu włożyło trud, służyło swoimi darami i zdolnościami, niektórzy poprzez śpiew czy też muzykę, organizację czy inne służby wykonane dobrze i z uśmiechem na ustach. Wielu chłopaków dobrze zrobiło dobre rzeczy… i zawsze jest właśnie tak: im więcej dajesz, tym więcej otrzymujesz.
Przygotowania były piękne i intensywne, pełne życia, ale także przyjaźni i pogody ducha. fdv03Dotknęło nas także przybycie wielu osób: przyjaciół, rodzin, chłopaków „ex”, od wczesnego ranka pierwszego dnia. Jest to piękne, widzieć ile osób daje się wciągnąć w życie Wspólnoty.
Także tu, w Ameryce, „ECCOMI” („Oto jestem”) było motywem przewodnim Święta Życia, aby zastanowić się nad ważnością serca, które słucha i służy Panu, odpowiadając bez wahania na głos Ducha Świętego. W piątek rano rozpoczęliśmy nasze Święto modlitwą różańcową. Wiele rodzin nowych chłopaków i dziewcząt było obecnych od razu. Przyjęliśmy następnie z wielką radością ks. Massimo i ks. Andrea, którzy przybyli z Włoch i w tych dniach przynieśli ze sobą falę charyzmatu Wspólnoty. Ten poranek był swoistymi rekolekcjami dla rodziców, szczególnym dla nich momentem, gdzie – mężowie z jednej strony i żony z drugiej – mogli, poprzez pryzmat słów naszych księży wspólnotowych, rozważać ich obecność przy Wspólnocie, o ich drodze do ich pojednania wewnętrznego, a również pojednania z małżonkiem i z ich dziećmi.                                       fdv04
Popołudnie było kolejnym momentem podzielenia i modlitwy, gdzie rodzice zaprosili się wzajemnie do odpowiedzenia z wiarą na charyzmat Wspólnoty. Pięknym widokiem było wielu braci i sióstr chłopców i dziewcząt ze Wspólnoty, którzy spotkali się, aby podzielić się tym, co przeżywają. Zostali oni przyjęci we Wspólnocie słowami z mocą i pokojem. Msza św. została odprawiona przez ks. Cieli, wielkiego przyjaciela i pomoc w życiu naszego domu w Alabamie. Przypomniał on nam, że Jezus potrafi spojrzeć na różne sprawy aż do głębi i rozpoznać w ten sposób motyw naszego złego samopoczucia, zapraszając nas, abyśmy pozwolili Mu spojrzeć w nasze wnętrze.
Piątek wieczór, jak zawsze, był prowadzony przez dziewczyny z bractwa „Maria Goretti”, które tego roku zaprezentowały na scenie musical na żywo, przygotowany przez nie w dwa tygodnie, z powodu typowych dla naszej Wspólnoty nieoczekiwanych komplikacji. Dotknął on wiele serc nie tylko jakością występu dziewcząt, ale przede wszystkim samą treścią. Dziewczyny przedstawiały rzeczywistość naszej drogi wspólnotowej, od wstąpienia do Wspólnoty przez decyzję rodziców, poprzez trudności w zaufaniu aniołowi stróżowi, aż do walki, aby zaakceptować prawdę i przyjąć ją do serca z pomocą modlitwy, aby ta prawda otworzyła oczy i sprawiła, by stać się darem dla innych. Zakończyliśmy ten wieczór adoracją prowadzoną przez same dziewczyny.
fdv05Sobota jest zawsze dniem poświęconym spowiedziom. Rano wysłuchaliśmy katechezy ks. Massimo na temat spowiedzi, która pomogła nam w refleksji na temat łaski i wolności, którą otrzymuje się, spowiadając się i uwalniając się od swoich wewnętrznych ciężarów. Godziny spowiedzi… mnóstwo ludzi, rodziców i przyjaciół, którzy skorzystali z Sakramentu pokuty i pojednania. Od razu widać było tego owoc: wiele oczu błyszczało, były pełne łez, uśmiechy, szczere objęcia… Miłosierdzie Boże przelane na nich przez Pana dało im dużo pokoju. Po południu przeżyliśmy także piękny moment podzielenia chłopaków „ex”, których w tym roku przybyło wielu; wiele serc, które szukają dobra, chętnych do przekazywania dalej dobra przeżytego tu, we Wspólnocie. Msza św. była celebrowana przez ks. Andrea, który przypomniał nam o niebezpieczeństwie poszukiwania pierwszych miejsc, w którym jesteśmy wszyscy. Mówił także, że pierwsze miejsce zajmuje się tylko, poszukując tego ostatniego – a właściwie przedostatniego, bo to ostatnie jest zawsze zajęte przez Jezusa. Wieczór został zorganizowany przez grupę chłopaków ze wszystkich naszych domów.
Podziękowaliśmy za dar Matki Elviry, za wszystko to, co uczyniła dla nas, właśnie dlatego, że zawsze starała się służyć pokornie samemu życiu.
Staraliśmy się pokazać na scenie drogę we Wspólnocie, pokazując, jak przyjaźń, praca i modlitwa są dla nas środkiem na drodze w walce z naszym fałszem, idąc w poszukiwaniu pełnej radości w Panu.

                                                                                          Cenacolo z USA

GALERIA ZDJĘĆ

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

573487
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
156
3811
7629

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.