Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Środa, 1 listopada

Uroczystość Wszystkich Świętych

„Święci są jak wiele małych luster,
w którym Jezus Chrystus się przegląda”
                                          (Św. Jan Maria Vianney)
Jak zawsze, także tego roku we Wspólnocie świętuje się uroczystość Wszystkich Świętychsanti07 pod znakiem modlitwy, gry i podzieleń. Tu, w Saluzzo wszyscy chłopacy z pobliskich domów spotkali się, aby świętować ten dzień.  Pięknie było spotkać się z innymi domami i, poza grami (piłka nożna, koszykówka, ping-pong, piłkarzyki i inne), najpiękniejszą rzeczą były podzielenia, rozmowy, porady i przede wszystkim wspólne modlitwy.

Najważniejszą rzeczą jest poznawać świętych i uczyć się od nich, jak dojść do świętości; najbardziej wyczerpującą odpowiedź dał nam ojciec Stefano od razu po obiedzie, mówiąc że święci byli osobami takimi, jak my, pochodzącymi z różnych miejsc, rodzin, mających różne historie, które w pewnym momencie w swoim życiu zrozumiały, że jest tylko jedna dobra droga do naśladowania – droga Jezusa.
Także my musimy wybrać prawdę i życie, a nie śmierć i głosić, że można być świętymi także w codzienności naszego życia, w pracy, w szkole, niezależnie od naszych warunków materialnych. Fakt, że byliśmy osobami zagubionymi w ciemnościach tego świata nie zamyka nam drogi do świętości (było bardzo wielu świętych… grzeszników!).
santi02Piotr mówi do Jezusa: «Odejdź ode mnie, Panie, bo jestem człowiekiem grzesznym», ale słowo i spojrzenie Jezusa jest silniejsze od naszego grzechu; ważne jest, aby pozwolić temu spojrzeniu i temu słowu wejść w nasze serca, wybierać dobro, prawdę, i walczyć, aby móc powiedzieć za słowami ojca Pino: «Jestem szczęśliwym grzesznikiem! » Dlaczego szczęśliwym? Ponieważ spotkałem drogocenną perłę, Jezusa, który chce dla mnie świętości.
Po obiedzie odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Różaniec, a na koniec ks. Michel wprowadził nas w świętość rodziny, prosząc o danie świadectwa dwie rodziny wspólnotowe Michele i Lucianę oraz Andreę i Antonię.  Było kształcącym doświadczeniem dla nas wysłuchanie tych prostych i szczerych świadectw naszych rodzin, jak i zrozumienie, że droga do świętości prowadzi poprzez służbę i miłość i składa się z małych i prostych, konkretnych gestów. Na koniec, Msza święta, najważniejsza część dnia, z pełnym kościołem: mocno przeżyliśmy Eucharystię, a całe kazanie oparte było na świętych. Po Mszy św. i następujących rzeczach, każdy z nas wylosował swojego świętego patrona na ten rok, który będzie go prowadził na jego drodze. Potem każdy wrócił do swojego domu, szczęśliwy z przeżycia dnia pełnego pięknych rzeczy.
Dziękujemy, Matko Elviro, za to, że uczysz nas, że Świętość to: KOCHAĆ, kochać, kochać i… SŁUŻYĆ.


 

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

559858
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
190
415
3061

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.