Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

ado117Niedziela 1 października 2017
Dzień dobry drodzy przyjaciele!
Wieczór „Night in Christ” jest punktem spotkania naszej grupy nastolatek, rozglądamy się wokół i widzimy kilka znajomych twarzy a także kilka, które pojawiają się po raz pierwszy.
Witamy wszystkie! Jesteśmy w dobrym towarzystwie, dziś Kościół wspomina Świętą Tereskę od Dzieciątka Jezus, młodą dziewczynę , która z pewnością towarzyszy nam z nieba i która gdyby była tu dziś z nami, to pewnie byłaby częścią naszej grupy! Swoim wielkim sercem jest patronką misji i otwiera ten miesiąc misyjny. Dzięki świadectwom Sereny, Marco i Giorgi odkrywamy, że misyjność przynależy do każdego z nas, w naszym życiu codziennym.
Na ziemi jesteśmy misją! Papież Franciszek, którego słuchamy, popycha młodych do wyjścia z ich egoizmu, do tego, aby byli odważni i aby byli prawdziwymi głosicielami. Przed Jezusem obecnym w Eucharystii rozważamy te słowa, potrzeba nam odkryć je prawdziwe w naszym sercu. Jezus jest prawdziwym "misjonarzem" który do nas przychodzi i to On daje nam siłę do przeżywania w autentyczności i konkrecie naszych wyborów. Po adoracji spotykamy się w grupce, czekamy na wszystkich i razem radośnie jedziemy do Spinetty.

Niedziela rozpoczyna się wesołą pobudką i dobrym śniadaniem. Opatrzności nie brakuje! Dziękujemy Ci, Youmna, za twoje powitanie, szczególnie nowych dziewcząt.
Po śniadaniu.... różaniec chodzony, albo raczej w biegu, ale dzięki temu rozbudzamy się do porządku. Cieszymy się na spotkanie w ogrodzie, tego pięknego jesiennego poranka, pełnego słońca i zieleni. Słuchamy krótkiej katechezy Matki Elwiry, w której mówi nam o prawdziwej przyjaźni, nie takiej w której mówi się to, co druga strona chce usłyszeć ale takiej. Gdzie potrafimy sobie pomóc w prawdzie. To oczywiście nie jest wygodne, kosztuje wysiłku i wymaga bycia wiernym.
Wszystkie się otwieramy i dzielimy się. Co jest lepszego od wspólnego przebywania i przeżywania tego momentu w przyjaźń? Możemy rozmawiać, słuchać i wzruszać się. Jakże ważna jest przyjaźń. Wypełnić serce i życie, poznać wzajemnie nasze codzienne walki o dobro i zobaczyć, że gdy na jaw wychodzi prawda, jesteśmy piękniejsze, bardziej wolne i uśmiechnięte! Wylane łzy są obecnością Jezusa, który przychodzi i uzdrawia. Nawet jeśli moment podzielenia przedłużył się miałyśmy cierpliwość wysłuchać się wzajemnie. Jest to dobry początek do tego aby poznać się i przełamać pierwsze przeszkody i rozpocząć pogodnie ten rok. Pojawienie się księdza Ivana jest niespodzianką i nowością, jest przejazdem we Włoszech i dziś rano odprawi dla nas Mszę Świętą. Jezus jest żywy i nasza wiara nie jest tylko religią, ale spotkaniem z żywą osobą, o tym mówi nam w homilii. Doświadczajmy w życiu tego spotkania z Nim, naśladowania Go, a nasze serce będzie zdolne podejmować wolne decyzje i smakować szczęśliwego życia!
Kilka radosnych piosenek i nadchodzi pora obiadu. To także moment przyjaźni, radości i.... świętowania urodzin Alice, która rozdaje nam przepyszne słodycze, dzięki Alice! Wstając przy stole dziękuje za dar życia i przyjaźń, którą znalazła tu w gronie nastolatek. Widzimy jak dziewczęta z domu Wspólnotowego coś organizują.... w jednej chwili znikają. Dzielimy się na grupki aby trochę porozmawiać po obiedzie, na dworze, w słońcu, aż jedna z dziewcząt woła nas do jadalni. Niespodzianka! Przygotowały dla nas sympatyczne przedstawienie: to historia pewnego robaczka, który wytrwale chce wejść na szczyt góry, omijając wszystkie przeszkody, odnajduje samego siebie i odkrywa iż jest przepięknym motylem.
Dziękujemy Wam, dziewczęta, ponieważ w prostocie dotknęłyście naszych serc i dałyście to piękne przesłanie; dzięki za Wasze zaangażowanie, zrobiłyście świetne przedstawienie, zobaczyłyśmy, że macie wielki dar do grania!
Jeszcze jeden krótki moment na to, aby skonfrontować się: ponieważ jesteśmy na początku tych rocznych spotkań pytamy się wzajemnie o to, jak chciałybyśmy przeżywać te spotkania i omawiamy nasze propozycje.
Błogosławiony Piergiorgio Frassati, młody miłośnik życia i ubogich, również w tym roku będzie nam towarzyszył. Dziękujemy Ci, Siostro Sumi ponieważ dzięki Twemu czytaniu o nim, poznaliśmy go lepiej! Teraz właśnie jeszcze super rozgrywka siatkówki w ogrodzie lub jak kto woli: wymiana w przyjaźni: siatka jest gotowa, niektóre z nas wolą pospacerować w ogrodzie lub usiąść na trawie. Dzień ma się ku końcowi, przyjeżdżają już pierwsi rodzice.
Dziękujemy Bogu za ten początek pełen nadziei, entuzjazmu, przyjaźni i prosimy Ducha Świętego oraz Dziewicę Maryję, aby nadal nas prowadzili.

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

554377
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
266
1584
6893

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.