Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Dom macierzysty,

Saluzzo, 3 - 4 wrzesień 2017

Kiedy ujrzeliśmy ojca Biagio (Błażeja) Conte u drzwi naszego Macierzystego Domu, biagio1niektórzy z nas bardzo się zdziwili. A to dlatego, że Błażej, włoski franciszkański misjonarz, po założeniu na początku lat 90 misji “Pokój i Nadzieja” w Palermo, półtora roku temu wyruszył z Sycylii w długą pieszą pielgrzymkę po całych Włoszech. W tej swojej podróży niesie w sercu liczne intencje, ale przede wszystkim widoczny krzyż na plecach. Krzyż, który wielu chciałoby zrzucić lub usunęło już z miejsc publicznych oraz z domów; ten krzyż, który jednoczy całą ludzkość w tajemnicy cierpienia, a zarazem zbawienia w Jezusie Chrystusie.
Jego uczestnictwo w niedzielnej Mszy Świętej było darem, tak samo jak jego pobyt w naszym domu. Na następny dzień rano zaprowadziliśmy go do siostry Aurelii: było to niczym święto dla obojga. Matka Aurelia dopytała się o podróż i zdrowie w taki sposób jak tylko mama potrafi to zrobić; starczyło jeszcze czasu na wspólną modlitwę z chłopakami w kaplicy Domu Macierzystego podczas ich porannego różańca.
Zaraz potem dotarliśmy do Pagno, oczywiście pieszo przez las, aby pozdrowić o. Stefano i Matkę Elwirę. Przyjęli nas o. Stefano, ks. Massimo, ks. Luca oraz ks. Michel wraz z kilkoma braćmi. Witamy się i pozdrawiamy w sposób szczególny z bratem Davidem, współbratem brata Błażeja, który zna wielu z nas, gdyż także i on jest “dzieckiem” Cenacolo.
Od razu o. Błażej mówi o tej bliskości Ducha, którą czuje z naszą Wspólnotą, i to wzajemne odczucie umacnia się jeszcze podczas tego spotkania. Później następuje spotkanie z siostrą Jennifer i innymi siostrami Misjonarkami Zmartwychwstania.
biagio2W ten sposób towarzyszymy mu na spotkanie z Matką Elwirą, zostawiamy ich na chwilę samych, jest to krótkie spotkanie ale bardzo intensywne, Matka Elwira popatrzyła na niego, przytuliła a następnie spojrzeli sobie jeszcze w oczy rozumiejąc się bez słów, a to było najważniejsze.
Jeszcze chwilę świętujemy wspólnie zanim o. Błażej wyruszy w dalszą drogę. Dwoje z nas towarzyszy mu jeszcze przez dwie godziny podczas jego pielgrzymki, aż do bram miasta Saluzzo: podczas każdego spotkania o. Błażej potrafi dotknąć serc napotkanych ludzi; tych, którzy go rozpoznają, ludzi dotkniętych jego krzyżem, a którzy wiedzieli o jego pielgrzymce, ale nawet i tych po prostu zaciekawionych. Każdemu daje słowo pokoju i nadziei, podarowuje obrazek lub błogosławieństwo. Wydaje się to mało, ale jest tak naprawdę czymś wielkim, jest gestem dobra, który pozostawia znak i uśmiech ludziom zatrzymującym się na ulicy.

Dziękujemy o. Błażeju i bracie Davidzie za to tak wyjątkowe spotkanie, miejmy nadzieję że narodzi się odtąd nowa przyjaźń, most łączący naszą i waszą Wspólnotę.

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

544645
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
112
1940
6761

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.