Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Mercedes, Bractwo "Boża Opatrzność"
Niedziela, 27 Sierpień 2017

"Ci, którzy noszą ciężki krzyż mogą lepiej zrozumieć drogę wiary"

Najdroższa Matko Elviro, i wszyscy najdrożsi przyjaciele Wspólnoty, dzielimy się z Mercedes 1wami wszystkimi, że w niedzielę 27 sierpnia świętowaliśmy z wielką radością 5 – lecie istnienia bractwa "Bożej Opatrzności" w Argentynie. Chcemy się podzielić z wami jak zaskakującym widzieć zmiany domu od 2012 do dziś, biorąc pod uwagę wszystkie wyzwania i trudności jakie mieliśmy w tych latach! Dom był zniszczony, pola zagorzałe od długiego czasu... wszystko było zaniedbane! Dziś możemy oglądać dzieło Boże dzięki pracy wielu chłopaków, którzy tutaj były w tych pięciu latach!
Dom, jadalnia, łazienki, ziemia, ogród... wszystko nowe, czyste i uporządkowane również dzięki licznym przyjaciołom, którzy przenieśli chłopakom ich umiejętności! Twarze chłopaków czyste i radosne mówią o tym wielkim cudzie, który Pan uczynił. Miasto, w którym jest nasze bractwo jest stolicą biskupią Mercedes-Lujan, gdzie od niedawna został nominowany nowy Biskup Pomocniczy J.E. Jorge Eduardo Sheining, który odprawił Mszę Św. w towarzystwie dużej ilości koncelebransów i seminarzystów. Różni chłopcy z naszej Wspólnoty otrzymali sakramenty: dwóch  młodych, Gustavo i Martìn przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej, podczas gdy pozostałych czterech, David,Gregory, David i Emanuel otrzymali sakrament Bierzmowania. Ks. Bp Jorge Eduardo mówił do nas prostym językiem, prawie wspólnotowym, ukazując jak bliska jest mu nasza rzeczywistość.                                                                             Mercedes 2
W swej homilii mówił nam o przyjaźni Jezusa do apostołów, szczególnie do Piotra, mówiąc nam, że przyjaźń z Jezusem pozwala odnaleźć sens życia, który wielokrotnie szukaliśmy w złych rzeczach. W momencie przyrzeczenia powiedział do młodych: "Dziś wy zakładacie pakt przyjaźni  z Jezusem: większe zjednoczenie, większa bliskość, większa siła z Nim. "Kim Jestem?" Jezus dziś pyta, jeśli odpowiecie z wiarą w tym pięknym momencie waszego życia, Jezus da wam odpowiedź i Bóg da wam Swoje Słowo."
Po Mszy Świętej, chłopcy poczęstowali dobrą włoską pizzą, słodyczami i napojami zaproszonych, jak zawsze we Wspólnocie, nie zabrakło świadectw życia chłopców. Na koniec dnia, chłopaki zatrzymali się z sercem pełnym radości, widząc wszystko to co Bóg uczynił w ich sercach poprzez “Tak” Matki Elviry, jej poświęcenie i miłość. Zrozumieliśmy, że ona jest zawsze obecna, również w miejscach odległych!
Dziękujemy Matko, jak dobrze być twoim dzieckiem, czuć, że należę do wielkiego dzieła, które Pan uczynił przez Ciebie!

                                                       Młodzi z bractwa w Mercedes

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

544638
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
105
1933
6754

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.