Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Dom „Speranza”, Envie
Niedziela, 20 stycznia 2019

"Matko Elviro, jesteś radością Boga, a także naszą radością!"
To było powitanie - życzenia, które wiele razy powtarzaliśmy na przyjęciu urodzinowym w 82-ie urodziny Matki Elviry!
CE19 3Od kilku lat ta wyjątkowa okazja stała się okazją nie tylko do świętowania i podziękowania za wielki dar życia naszej matki, ale także do spotkania i zjednoczenia różnych domów w Europie, aby przeżywać razem dni radości, modlitwy i przyjaźni w sercu wspólnoty.
Nowością tego roku było zjednoczenie różnych uroczystości w jednym tygodniu: w niedzielę odbyło się wspaniałe spotkanie ze wszystkimi domami, po którym nastąpiły dni dla chłopców, a następnie trzydniowe święto dla dziewcząt, i także rodziny, mogły złożyć najlepsze życzenia Matce Elvirze podczas kursu "rodzice w odrodzeniu" pod koniec miesiąca.
Na pewno, dla Matki te dni, były dniami łaski i radości: wszystkie jej dzieci, i nie tylko wieleCE19 4 się za nią modliły, ogrom podziękowań dotarł do nieba i do jej serca. Tak wiele łez spadło z oczu tych, którzy mogli uratować własne życie dzięki drodze nawrócenia, którą ta mała kobieta wielkiej wiary odważyła się zaproponować Wspólnocie.

Niedzielna Uroczystość rozpoczęła się przyjazdem różnych domów: wiele uśmiechów, pozdrowień, uścisków, zanim zaczęliśmy wielbić Pana piosenkami i śpiewem oraz dziękować Matce Elvirze, oglądającej nas ze swojego apartamentu w Pagno, przygotowaliśmy dla niej piosenkę napisaną specjalnie na te urodziny.
Następnym punktem programu był różaniec, przed Najśw. Sakramentem.
CE19 6O. Stefano przypomniał jak coroczne podziękowanie za życie Matki Elviry przemienia się w podziękowanie za życie każdego i każdej z nas, naszej historii, naszych trudnych sytuacji i momentów cierpienia. Nasza Matka Elvira była w tym zawsze dla nas przykładem: dzięki jej wierze udało jej się odczytać ponownie sprawy nawet te najtrudniejsze z jej życia, w świetle Bożego Miłosierdzia, uznając je za dar Bożej Opatrzności.

Msza Św., serce dnia została odprawiona przez naszych kapłanów wspólnotowych, w jedności z ks. Ivanem z Chorwacji , ks. Massimo i ks. Eugenio z Brazylii. W kazaniu o. Stefano skomentował fragment Ewangelii: „Wesele w Kanie”, dziękując Panu za szczególną przyjaźń jaką Matka Elvira nawiązała z Maryją, ponieważ ona Matka Cenacolo zawsze pośredniczyła za nas u Swojego Syna.
Po końcowym błogosławieństwie było wręczenie świętych do domów na następny rok. Sama Matka Elvira ich losowała i każdy dom w tym roku będzie mógł budować z nimi przyjaźń, modląc się do niego każdego dnia.                                                          
CE19 5

Po obiedzie ofiarowanym nam przez opatrzność, który był przygotowany i podany przez naszych braci, było trochę czasu na wzajemne zapoznanie, ciesząc się pięknym słonecznym dniem, aż do dzwonka , który zaprosił wszystkich do kaplicy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.Chór razem z tancerzami, umilił nam czas piosenkami , które w ostatnich latach były śpiewane z okazji urodzin Matki Elviry. Jak pięknie widzieć, że miłość i wdzięczność do Matki popchnęła chłopaków do robienia pięknych rzeczy, wyrażając swoje dary, czasem ukryte, które pozwoliły podarować Matce uśmiech, przedstawienie, taniec… , każde poświęcenie czy przezwyciężenie przeżywa się inaczej , gdy jest zrobione dla miłości!
I to był Duch, który prowadziło to popołudnie: na scenie został wystawiony wspólnotowy „dziennik TV”.„TV Pójdź za mną!”, zaprezentowany przez trzech sympatycznych dziennikarzy, którzy poinformowali wszystkich o dobrych wspólnotowych wiadomościach z CE19 22018 roku.
Wiele tańców, przedstawień, reportaży z domów , które zostały ostatnio otwarte. Wszystko zostało zakończone emocjonującym filmikiem, który pokazał jak Matka Elvira dzisiaj przeżywa ważne wartości chrześcijańskie, które wybrała dla nas na drodze wspólnotowej: modlitwa, praca, przyjaźń, podzielenie. Dzień zakończyliśmy tortem: jeden był dla Matki Elviry, a drugi na 18 lat kapłaństwa o. Stefano. Dziękujemy Panu za jego wierność i życie oddane Panu, Kościołowi i Wspólnocie.
Wielkie dzięki Panu Bogu za dar życia Matki Elviry, dziękujemy , że pomyślałeś o niej jako o Matce dla nas. Dziękujemy za wszystko co przeżyła i przeżywa oczami pełnymi światłą i sercem pełnym wiary. Powierzamy ją i siostry opiece Maryi, Matki Życia.
Droga Mamo…. Wszystkiego najlepszego!!! Kochamy Cię…. MOCNO!!!

                                                                            Twoje dzieci

GALERIA ZDJĘĆ 

 

 

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

723569
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
84
2543
10782

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.