Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Rocznica w Argentynie
Dom „NMP z Lujan”

Drodzy bracia, siostry i przyjaciele naszej wspólnoty, chcemy podzielić się z wami radością przeżytą w tych a1 Kopiowaniedniach. Spotkaliśmy się, aby świętować i dziękować Panu za 13 lat wspólnoty w Argentynie! W tym roku zdaniem, które prowadziło nas podczas święta było zdanie: „Idź i ty czyń podobnie” (Łk 10,37) , wzięte z przypowieści o dobrym Samarytaninie.
Ks. Massimo Poldo, rodzina misjonarzy Isaac i Lucia oraz bracia ze wspólnoty w Brazylii, dołączyli do nas , aby spędzić wspólnie te dni święta i pomóc w ostatnich przygotowaniach. Przyjeżdżają też świetne mamy, które jak co roku przygotowują jedzenie i napoje, które będą sprzedawane podczas święta. Towarzyszą nam też o. Jose Maria z Kolumbii, wraz z rodzinami chłopców z innych krajów
(Meksyku, Kolumbii i Peru). Czuje się, że jesteśmy rodzina wielką jak świat.
Sobota rozpoczyna święto: rano przyjeżdżają inne domy, Catamarca, Villa Rosa i Mercedes, dzielimy się obowiązkami i przygotowujemy na przyjęcie innych gości, którzy zaczynają przyjeżdżać. Zaczynamy gestami, żeby rozgrzać mięśnie, później odmawiamy różaniec, żeby rozgrzać serca. Ks. Massimo mówi nam o pięknych momentach przeżytych z Matką Elvirą, sprawiając, że ponownie zanurzamy się w sercu a2 Kopiowaniewspólnoty i dzieli też z nami trochę swojego wspólnotowego doświadczenia o relacji między dziećmi i rodzicami. Mówi też o krokach jakie musimy poczynić, aby dojrzeć.
W przerwie obiadowej rozkoszujemy się niepowtarzalną „parillą”, przygotowaną przez przyjaciół i „eksów” oraz pyszne kotlety przygotowane przez mamy. To jest moment na podzielenie między rodzinami i chłopakami, możemy też poznać się lepiej między nami, zacieśniając międzynarodowe przyjaźnie, rozmawiając o tym jak rozwijają się poszczególne          południowoamerykańskie domy. Dla wszystkich jest to olbrzymia radość być częścią tej drogi zmartwychwstania, która zaskakuje każdego dnia. Popołudnie rozpoczynamy od Koronki do Miłosierdzia Bożego, po której jest adoracja Najśw. Sakramentu, podczas której ks. Massimo przechodzi między nami z Panem Jezusem, błogosławiąc wszystkim. Jest to moment, który dotyka bardzo, chłopacy ich rodziny doświadczają momentu pojednania, prawdy i uzdrowienia ran. Czujemy obecność Jezusa, który leczy i uzdrawia serca. Następnie rodziny: Valentina z Andreą oraz Lucia z Isaaciem, dzielą się swoim misyjnym doświadczeniem.                                                                                                              
a3 Kopiowanie
Po kilku minutach przerwy o. Diego z o. Jose Marią odprawiają Mszę Św. Wraz z ks. Massimo, który w kazaniu dotyka tematu swobody naszych serc, muszą być otwarte na głos Pana jak serce Maryi, które nigdy nie zwątpiło i na wzór Boży zawsze mówiło : „Oto jestem!” . Tylko otwierając serca możemy otwierać nowe domy jak długo oczekiwany dom w Kolumbii. W ten sposób dajemy szanse na nowe życie wielu ludziom zagubionym w ciemności.
Po kolacji przychodzi moment na przedstawienie o dobrym Samarytaninie, zainspirowane znaną przypowieścią z Ewangelii. Wybraliśmy je myśląc o tym jak wiele lat temu zdanie: ”Idź i ty czyń podobnie”, dotknęło serce Matki Elviry i pozwoliło jej dać nam swoje życie tak jak ten człowiek, który opuszcza Jerozolimę , idzie do Jerycha i wpada ręce bandytów. W tym zdaniu widzimy siebie nawzajem. Pomimo różnych problemów technicznych, na koniec Duch Św. sprawia, że wszystko idzie gładko, to On pomaga nam dotknąć serca przyjaciół i rodzin.

Niedzielę rozpoczynamy od Różańca, po którym słuchamy świadectw mam Caroliny i Cristiny. a4 KopiowanieOpowiadają nam o swoim doświadczeniu przed i po wspólnocie, które doprowadziło je do kolokwiów, które dziś pomagają im oddawać łaskę , której doświadczyły w swoich rodzinach. Następnie jest Msza Św. Odprawiona przez o. Jose Marię z Kolumbii, który prosi , abyśmy modlili się w intencji otwarcia nowego domu w Kolumbii i potrafili otwierać się jak mówi tegoroczny temat spotkania. Ostatnim momentem tańców kończymy tegoroczne święto, żegnamy rodziny , przyjaciół i tych, którzy są przeniesieni do nowych domów. Jest kilka łez radości i nadzieja na przyszłość.
Dziękujemy ci Panie Jezu za wszystkie cuda , których w tych dniach dokonałeś i za 13 lat wspólnoty w Argentynie. Dziękujemy Matce Elvirze za jej „tak”!

 GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

723584
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
99
2558
10797

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.