Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

CRbanKostaryka, Dom „NMP Królowej Aniołów”
Niedziela, 11 listopada 2018

Dziękujemy Matce Elwirze,
za dar domu na Kostaryce, dziękujemy Duchowi Św., za sposób w jaki działa poprzez każdego z nas.CR01 1
11 listopada w domu „Królowej Aniołów”, przeżyliśmy spotkanie dla przyjaciół domu i po raz drugi dla chłopaków i ich rodzin. W tym szczególnym dniu, mieliśmy dar, dla nas i dla wszystkich przyjaciół domu, móc świętować Boże Miłosierdzie, w pojednaniu między dziećmi i rodzicami, razem z naszymi kapłanami, którzy przybyli z Włoch, ks. Massimo Rigoni i ks. Marco.
W zeszłym tygodniu, przeżyliśmy piękny rodzinny moment, jako „przygotowanie serca” do święta, ale też do przyjęcia naszych kapłanów. To oczekiwanie przyniosło do domu, wiele radości i więcej modlitwy pracy, w podzieleniu i też w poświęceniu!
Dzień zaczął się z wielką radością i jednocześnie w napięciu przede wszystkim dla chłopaków, którzy mieli po raz pierwszy zobaczyć rodziny. Podczas poranka, przyjęliśmy przyjaciół, prostym podziękowaniem za ich obecność i za życie Matki Elviry i dar wspólnoty.  Powierzyliśmy nasze serca Maryi, w modlitwie różańcowej, rozważając tajemnice chwalebne, dziękując, że mogliśmy rozważać dzisiaj Jezusa Zmartwychwstałego w naszym życiu.
Następnie, ks. Massimo opowiedział nam swoją historię dając świadectwo jak Pan zadziałał w jego życiu poprzez Matkę Elvirę i całą Wspólnotę. Później tańczyliśmy w rytm naszych piosenek z sercem pełnym radości, przygotowaliśmy się do Mszy Św.
CR01 2Była to prosta Eucharystia ale jednocześnie, bogata w „charyzmat Wspólnoty”.
Ks. Marco, w kazaniu, mówił o drodze Wspólnotowej; o tym co przeżywamy w szczególności na jej początku: walki, nauka kochania wychodząc z samych siebie, przykładanie wagi do małych rzeczy. To co później odkrywamy, to że największym skarbem jaki mamy jest serc i jest w nas. „Wszystko zależy od otwartości serca” , i mówiąc o Ewangelii, powiedział, że „nie ważne ile dajemy lecz w jaki sposób dajemy. Słowa mocne i dotykające, które dały wiele nadziei obecnym.
Obiad był następnie okazją do wspólnych rozmów dla rodzin i przyjaciół. Niektórzy prosili ks. Massimo o spowiedź jak w krótkim czasie ustawiła się kolejka chętnych do proszenia Pana o przebaczenie i otrzymanie miłosierdzia. Ksiądz później podzielił swoją wdzięczność do Boga za wiele pięknych spowiedzi, które usłyszał, proste i głębokie, które kolejny raz udowadniają jak wielka jest wiara na tej ziemi.
Wysłuchaliśmy też pierwszych świadectw dwóch „młodych” Martina i Rudyego: było emocjonujące dla nas misjonarzy widzieć kroki Kostarykańczyków, od kiedy wstąpili , ich walki, ich trudności , ich przezwyciężenia, światło Jezusa, które przeszło przez ich życie i później widzieć jak ponownie przytulają swoje rodziny… ile światła Bożego miłosierdzia, które wygrywa z ciemnościami przeszłości! CR01 3
Zakończyliśmy dzień momentem modlitwy bardzo wzruszającym: na adoracji eucharystycznej, po tym jak wezwaliśmy Ducha Św., Pan Jezus przeszedł w Najśw. Sakramencie, błogosławiąc wszystkim przyjaciołom i wszystkim obecnym rodzinom, dając wszystkim wiele pokoju.
Dziękujemy Panu Jezusowi ,który jest obecny i przychodzi do serc tych, którzy mu ufają i pozwalają prowadzić i zgadzają się być instrumentami w Jego rękach, tak jak Matka Elvira, która powiedziała „tak”, pozwalając Panu Bogu poprzez swoje życie docierać do wielu ludzi pozbawionych nadziei.
Dziękujemy Matce Elvirze, o. Stefano i całej wspólnocie Cenacolo…. Za bliskość i za modlitwy w naszej intencji, w tym ważnym czasie w którym budujemy „fundament” tej misji. Dziękujemy, ponieważ pomagają nam iść drogą dobra.
Dziękujemy ks. Massimo i ks. Marco oni też są narzędziami, które służą Bogu: dziękujemy, że przenieśli nam charyzmat wspólnoty, dają nam wiele siły i pokoju potrzebnych, aby iść naprzód, dając się z radością i trudem na tej drodze wiary. Dziękujemy.
                                              Pozdrowienia od chłopaków z Kostaryki

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

707347
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
16
2139
6149

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.