Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Dzień 12 Października jest szczególnym dniem dla całej Brazylii, ponieważ jestaparecida02 świętem „Naszej Pani Objawionej” (Nostra Signora Aparecida). Na naszej misji w Mogi przygotowaliśmy się do tego święta Maryjnego, odmawiając nowennę razem z modlitwami o których odmawianie prosił papież Franciszek w tym miesiącu. Poza tym przygotowujemy się do obchodów rocznicy naszego domu, które będą trwały 10 dni. Napotkaliśmy kilka przeszkód, ale ofiarowaliśmy wszystkie nasze poświęcenia i cierpienia „naszej Pani” zaciskając zęby i biegając więcej, prosząc o potrzebne łaski dla nas i dla dzieci, szczególnie tych, które zostały nam powierzone.
Dokładnie 12 października wyruszyliśmy wszyscy na szczególna pielgrzymkę: misjonarze, misjonarki, dzieci, chłopcy z domu „Św. Tereski”, przyjaciele rodziny i sąsiedzi i wiele innych osób, które przyłączyły się po drodze. Niebo było szare, gdy wyruszyliśmy, ale modląc się i śpiewając radośnie, entuzjazm wzrósł tak bardzo, że kiedy doszliśmy po dwóch godzinach marszu do kościoła w Tajacupeba wyszło słońce! Co za radość! Czekał tam na nas pyszny poczęstunek przygotowany przez niektórych przyjaciół. aparecida01Przed kościołem były rozdawane różańce i słodycze dla dzieci, ponieważ ten dzień jest poświęcony właśnie im.
Wchodząc do kościoła odczuwało się atmosferę wielkiego święta. Msza Św. była celebrowana przez ks. Massimo, a nasz chór ubogacił ja pięknymi piosenkami. Osoby dookoła były bardzo uśmiechnięte, życzliwe i w parafii panowała piękna rodzinna atmosfera.. Po powrocie do domu czekał na nas obiad przygotowany z miłością, który pomógł nam spędzić ten świąteczny dzień wspólnie w prostocie. Niektórzy wujkowie przygotowali gry dla dzieci i było widać ich radość!
Dziękujemy „Naszej Pani Objawionej” za ten piękny wspólnie spędzony dzień i za wszystkie łaski te które nam dał i które nam da w przyszłości.

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

685968
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
141
574
7643

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.