Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

02 Października 2018,
Liberia
Misja pod wezwaniem św. Józefiny Bakhity

„Chciałam, żeby także młodzi których przyjmowałam mogli nie tylko słuchać o Bogu, ale zobaczyć Jego konkretne ojcostwo. Powiedziałam do Niego : „Ja ich przyjmuję, a Ty pokaż im , że jesteś ojcem.” We wszystkich tych latach, mogę zaświadczyć wam to z radością, „ Pani Opatrzność” , nigdy nie opuściła ani jednego spotkania” .                                                                                 

                                                                                   (Matka Elvira)

ottobre-liberiaDroga Matko Elviro i wy wszyscy,

Pełni radości chcemy się z wami podzielić cudami, których Bóg ciągle dokonuje w naszych życiach. Dziękujemy przede wszystkim Angelowi , Sonii i ich rodzinie, która razem z wieloma przyjaciółmi z Hiszpanii zebrała dla naszej misji i wysłali ją do Liberii.
Serce Boga Ojca jest naprawdę wielkie: jednego dnia przyjechała do nas wielka ciężarówka pełna kartonów ( w takiej małej ubogiej wiosce nigdy nie widzieliśmy, żeby przyjechało tyle rzeczy na raz) i gdy, z naszymi dziećmi, rozładowywaliśmy jedzenie, leki, zabawki, ubrania, materiały do szkoły,…., wzruszyliśmy się.
Podzielimy się tym wszystkim także z naszymi przyjaciółmi i sąsiadami i jesteśmy bardzo wdzięczni, ponieważ nie był łatwym zadaniem dostarczyć tu tyle opatrzności.
Ostatnio w porcie w Monrovii , w stolicy , zniknął jeden wielki kontener podobny jak ten co przyszedł do nas z opatrznością z tego powodu nie było łatwe i było kosztowne dostarczenie tu naszego. Nasz kontener był pełny wielu dóbr, rzeczy prostych i użytecznych, wielu małych i wielkich gestów hojności zrobionych z miłością i wdzięcznością. Wiele zabawek, które otrzymały dzieci były nowe i wysłały je hiszpańskie dzieci, bo chciały się podzielić z tymi co mają mniej od nich. Jesteśmy pewni, że zło chciało rzucić nam kłodę pod nogi, gdyż solidarność i dobro go drażnią, ale Jezus Zmartwychwstały wygrywa! Dobro wygrywa! Miłość wygrywa i kolejny raz my i dzieci mogliśmy doświadczyć jak hojny jest Bóg Ojciec”. Tak, tu w Liberii, Boga Ojca nazywają „Papa God” i nie ma nic głębiej prostego i prawdziwego.
Dziękujemy też za przybycie wujków Ryana, Ramona i Francesci. W okresie w którym jest trochę mniej powołań misyjnych, ich życia chętne aby kochać i służyć naszym dzieciom są wielką opatrznością!!!!!
Droga Matko Elwiro, dziękujemy bo nauczyłaś i uczysz nas, że kto ufa Bogu nie jest rozczarowany i dziękujemy, że dałaś nam poznać „Papa God”!
W tym miesiącu misyjnym w szczególny sposób modlimy się za o. Adriana i braci na Filipinach i chłopaków, którzy otworzyli nowy dom w Paragwaju.
Modlimy się też za Kościół Katolicki, kapłanów i za naszego papieża Franciszka, niech Dziewica Maryja ma go w Swojej opiece i chroni od wszelkiego zła i niebezpieczeństwa.
Prosimy was abyście ciągle pukali do Bożego serca i prosili o uzdrowienie dla Christiana, naszego chłopca, który ma chorobę chroniczną i jest w ciężkim stanie. Jest bardzo słaby i chudy i często musi jeździć do szpitala.
Dziękujemy za waszą przyjaźń i wasze modlitwy, zanosimy was wszystkich do sanktuarium „Królowej Pokoju”.
Bardzo was kochamy!
                                                                Wasza Liberyjska Rodzina 

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

685949
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
122
555
7624

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.