Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Mogi das Cruzes – wrzesień 2018
Z wielką wdzięcznością w sercu dzielimy się z Wami doświadczenie, przeżyte przez brazylijskich rekmog18 1braci, którzy mają od roku do trzech lat Wspólnoty, którzy spotkali się na trzydniowych rekolekcjach. Początek spotkania opóźnił się z powodu awarii samochodu z domu w Jau; głodni, ale jeszcze oddaleni od Mogi chłopcy otrzymali pomoc Bożej Opatrzności, która, jak zawsze, nie każe nam zbyt długo czekać!
Jaka niespodzianka! W pobliżu przejeżdżała ciężarówka, która wiozła owoce i kierowca obdarował ich owocami do syta. Zdumieni i wdzięczni ruszyli w dalszą podróż.
Nasze dni rekolekcji rozpoczęliśmy modlitwą różańcową i adoracją eucharystyczną. Następnie wysłuchaliśmy katechez ks. Eugenio, ks. Massimo, Pedra i brata Petera.
Poruszone tematy były rozmaite: modlitwa, prawda, przyjaźń i praca jako filary życia wspólnotowego. Potem, po obiedzie, mieliśmy dar modlitwy różańcowej – tajemnic bolesnych wędrując i podziwiając równocześnie piękno brazylijskiej przyrody.
Po różańcu zebraliśmy się przed Najświętszym Sakramentem, aby pomodlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego i znów wspólnie adorować Pana Jezusa , a także słuchać katechez.
rekmog18 2
Dzień zakończyliśmy celebracją Mszy Świętej, odprawionej przez naszych księży; wraz z nami uczestniczyli młodzi misjonarze oraz misyjne rodziny. To był dla wszystkich piękny moment odetchnienia rodzinną atmosferą.
W sobotę po adoracji wspólnotowej, która pozwoliła nam poczuć się w jedności ze wszystkimi domami Wspólnoty na świecie, zorganizowaliśmy wieczór ze zdjęciami i filmami ze spotkania rodzin.  Chłopcy byli poruszeni widząc swoje rodzimy, które wspólnie z nimi podążają drogą Wspólnoty.
W niedzielę, po wspólnym podzieleniu mieliśmy dzień w rodzinie: dzieci, misjonarze, rodziny i chłopcy wspólnie doświadczyli modlitwy różańcowej oraz przeżyli Mszę Świętą, animowaną pieśniami brazylijskimi, które pomogły nam wejść głębiej w modlitwę.Następnie, już po włosku, zjedliśmy pizzę, przygotowaną przez naszych braci, którzy podczas dni rekolekcji dali nam, jako kucharze, to, co najlepsze! Chłopcy uczestniczący w spotkaniu spędzili popołudnie dzieląc się tym, jak Bóg przemawiał w ich sercach przez ostatnie dni.
rekmog18 3Mocno czuliśmy obecność Ducha Świętego i charyzmatu Matki Elviry!
W poniedziałek Bóg podarował nam jeszcze jeden prezent: przyjechał Ojciec Elias Velas, kapłan egzorcysta z Malty, w towarzystwie jednego maltańskiego ojca, który ma syna we Wspólnocie. Ksiądz wygłosił dla nas konferencję o naszym synostwie wobec Boga, opierając się na przypowieści o synu marnotrawnym.
Następnie, podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu każdy z nas – mały czy duży – otrzymał indywidualne błogosławieństwo. To było zanurzenie w miłości nieskończonej Ojca – chwila bardzo poruszająca. Podczas Mszy Św. poczuliśmy, że Jezus ciągle nas błogosławi i wzywa nas, abyśmy nieśli światło w naszych domach i relacjach.
Z serca dziękujemy Bogu i Jego Opatrzności za te dni łaski; dziękujemy Matce Elvirze, która miała odwagę kochać ponad ograniczeniami i granicami! I dziś dziękujemy Jej, że tu jesteśmy!

                  Mocno i gorąco ściska Was brazylijska rodzina Cenacolo

 

 

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

693796
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
110
974
3407

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.