Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Jego Ekscelencja Kardynał Ernest Simoni

ernest1Urodzony w Troshani (Albania), wiosce oddalonej o kilka kilometrów od Scutari 18.10.1928 r. Pochodzi z rodziny katolickiej, w wieku 10-ciu lat wstąpił do Kolegium Franciszkańskiego w swojej ojczyźnie, gdzie pozostał aż do 1948 r., kiedy to reżim komunistyczny Envera Hoxhy zamknął zakon i wyrzucił cały nowicjat.
Od 1953 do 1955 r. był na służbie wojskowej po której ponowił i ukończył studia teologii, otrzymując święcenia kapłańskie 7-go kwietnia 1956 r. 24-go grudnia 1963 r. po Mszy Św. wigilijnej, został aresztowany przez władzę oskarżony o odprawianie Mszy Św podczas przemowy prezydenta J.F. Kennedyego, zamordowanego kilka miesięcy wcześniej.Uwięziony i torturowany, został skazany na śmierć, ale kara została ostatecznie zamieniona na 25 lat więzienia z ciężkimi pracami.
W latach, gdy był więziony był dla swoich kompanów ojcem duchowym.
Nowa kara śmierci została mu dana w 1973 r. pod zarzutem wzniecenia buntu, ale świadectwo na jego korzyść dane przez jednego ze współwięźniów, kolejny raz uratowało go od śmierci. Po 28 latach ciężkich robót w 1981 r. został uwolniony, był jednak wciąż uważany za „wroga narodu” przez władze komunistyczne. Nawet po wyjściu był jednak wciąż zmuszany do pracy w kanałach Scutari. W całym tym okresie spełniał w ukryciu posługę kapłańską aż do 1990 roku w którym upadł reżim komunistyczny. W post komunistycznej Albanii był kapłanem w różnych wioskach, niosąc swoje świadectwo katolika, który przeżył reżim.
21- go września spotkał papieża Franciszka podczas wizyty apostolskiej w Albanii i świadczył przewd nim to co przeżył, wzruszając papieża.
Ten sam papież Franciszek 9-go października 2016 r. zapowiedział wybór Kardynała i później 19-go listopada 2016 r. ustanowił go Kardynałem.
Jeździ po wielu miejscach i posiada niesamowitą siłę fizyczną, pomaga wielu osobom zrozumieć wartość wiary i niesie swoje świadectwo do wielu miejsc na świecie.
Przyjął z natychmiastową gotowością nasze zaproszenie na Święto Życia. Będzie z nami od piątku wieczora aż do niedzieli i da świadectwo w Sobotę o 15:30.  

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

637930
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
50
1929
6984

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.