Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

J.E. Georges Abou Khazen
Wikariusz apostolski Aleppo w Syrii

l fraAbouKhazenJ.E. Georges Abou Khazen ze Zgromadzenia Braci Mniejszych, urodził się 03.08.1947 r. w Ain Zebedeh w Saida dei Maroniti w Libanie. Wstąpił do Zgromadzenia Braci Mniejszych i należy Stróżów Ziemi Świętej.
28 czerwca 1973 r. dostał święcenia kapłańskie. W Ziemi Świętej o. Georges jest twarzą znaną wiernym ponieważ działał w Jerozolimie przy parafii Św. Salwadora, której w 1975 r. został proboszczem. Od 1983 – 1998 r. był proboszczem w Betlejem i później ponownie w Jerozolimie aż do 2004 r., w którym został przeniesiony do Syrii, gdzie przejął funkcję gwardiana i proboszcza parafii Św. Franciszka w Aleppo i wikariusza generalnego w Syrii północnej.

4-go października 2013 r. papież Franciszek nominował go na wikariusza apostolskiego w Aleppo ( Syria). W tych latach był Pasterzem Chrześcijańskiej Wspólnoty w Aleppo w mieście naznaczonym wojną, i był zawsze blisko swojego stada i blisko swoich wiernych.
Odpowiedział pozytywnie na nasze zaproszenie na Święto Życia, aby dać świadectwo wiary cierpiącej, lecz silnej chrześcijan ze Syrii. Da swoje świadectwo podczas Mszy Św. sobotniego popołudnia, z której ofiary będą przeznaczone na potrzeby Kościoła w Aleppo.

 

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

637934
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
54
1933
6988

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.