Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Villa el Salvador,
22 maja 2018

„Ziemia jest pełna Twojego Ducha o Panie”
Droga Matko Elviro, Drogie Siostry,
Jesteśmy pełne darów Ducha Św., którego Pan wlał w nasze serca podczas święta zesłania. Żeby przygotować się dobrze na otrzymanie darów Ducha Św. i na odnowienie ślubów, mieliśmy wielki dar w postaci kilkudniowych rekolekcji, na tydzień przed Zesłaniem. Pentperu18Bardzo tego potrzebowałyśmy!
Przede wszystkim, aby zanurzyć się bardziej w modlitwie i w ciszy oraz, żeby przeżywać momenty podzielenia i przyjaźni między nami siostrami, gdzie nie brakowało śmiechu i radości.
Byłyśmy gościami w pięknym domu rekolekcyjnym , który został wybudowany na polecenie J.E. biskupa Paci, który jako dobry ojciec jest nam zawsze pomocny. Dziękujemy z serca siostrom, które pracowały dla nas i zrobiły wszystko, abyśmy miały katechezy i świadectwa na czas. Wielkie podziękowania także dla siostry Mari, która wysłała nam także pismo apostolskie Papieża Franciszka, żeby móc śledzić myśl przewodnią rekolekcji: świętość. Nasze dni były wypełnione: modlitwą, katechezami, ciszą. Ostatniego dnia zrobiłyśmy rewizję życia, i potem podczas adoracji o godzinie miłosierdzia, losowałyśmy błogosławieństwa.
Dzięki, dzięki, dzięki, ponieważ katechezy uczyniły te rekolekcje prawdziwymi rekolekcjami wspólnotowymi.
Pentperu182
Było pięknie wysłuchać, przez połączenie Internetem, waszych świadectw i świadectw naszych braci, dotknęły naszych serc i przypomniały nam, że wszyscy płyniemy tą samą łodzią, że jesteśmy na jednej drodze pełnej upadków, naszych defektów, naszego grzechu, ale z radością i ochotą do pójścia za Jezusem po drodze świętości. W sobotę po obiedzie, wróciłyśmy do domu i dzieci z ciociami przywitały nas z wielką radością, jak pięknie jest po przerwie powrócić do codzienności.

W poranek Zesłania Ducha Św. obudziliśmy się wszyscy z entuzjazmem, aby pojechać i spędzić ten dzień wspólnie z rodziną z Rayo de la Luz. Od samego rana w domu było wielkie zamieszanie z przygotowaniem wyjazdu wszystkich dzieci łącznie z najmniejszymi, ale jakoś udało nam się dotrzeć do Rayo, punktualnie w południe na czas Mszy Św., odprawianej pod wielkim namiotem. Wujkowie i ciocie przyozdobili ten namiot balonikami i za ołtarzem, był obraz wielkiego gołębia ze wszystkimi darami Ducha Św. Pentperu183Mszy Św. przewodniczył o. Fernando, Peruwiańczyk, który od kilku miesięcy przyjeżdża do naszego domu w Villa del Salvador odprawiać Mszę Św. O. Fernando staje się coraz lepszym przyjacielem naszej Wspólnoty, odprawił z nami piękną Mszę, mówiąc dużo o poświęceniu i że Zesłanie Ducha Św. to święto wszystkich Chrześcijan, gdyż jest początkiem istnienia Kościoła. Podczas przy kilkukrotnie poprosił nas siostry o branie przykładu z Maryji, Kobiety „tak”, Kobiety ciszy, Kobiety wiernej. Jeśli idziemy za nią jesteśmy pewni, że nie błądzimy. Po kazaniu było odnowienie ślubów, a chór zaśpiewał refren piosenki „Wybrałeś mnie”. Ojciec poprosił każdą z nas o wytłumaczenie mu znaczenia piosenki, s. Anna wytłumaczyła, że ta piosenka została ułożona przez nas siostry, żeby świadczyć o tym, że życie to darmowy dar, że powołanie to darmowy dar, który otrzymaliśmy aby za darmo służyć innym.
Pentperu1834
Na koniec Mszy Św. po śpiewie i tańcu, zjedliśmy pyszny obiad, bardzo dobrą pizzę, przygotowaną z miłością przez naszych wujków i młodzież.Podczas obiadu obejrzeliśmy taniec przygotowany przez nasze dziewczynki i później my siostry odśpiewałyśmy: „Poślij mnie”.Wieczorem wróciliśmy do domu z sercami pełnymi radości i Ducha Św.
Dziękujemy Matce Elvirze za „tak”, które pozwoliło nam przeżywać radość poświęcenia. Dzięki ponieważ dałaś nam przykład tego co znaczy być pod krzyżem i żyć świętość w codzienności.
Wielkie dzięki też dla was sióstr za to, że jesteście. Dziękujemy za wszystko co robicie dla Jezusa i za wszystko co robicie dla Matki Elviry, przytulcie ją mocno od nas. Pamiętamy o was na modlitwie i gorące uściski z najlepszego miejsca na ziemi Villa el Salvador.

                                                                      Kochamy was bardzo…

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

647595
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
307
1507
5124

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.