Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Ing 1801Kendal,
Dom „Our Lady Queen of Martyrs”
05 – 06.
05. 2018 r.

W tych dniach świętowaliśmy 13-stą rocznicę naszego domu „Our Lady Queen of Martyrs” w Kendal w Anglii.
Przylecieliśmy z ks. Massimo do Kendal już w środę, co pozwoliło nam spędzić kilka dni z dziewięcioma chłopakami z domu. Były to wypełnione dni, nawet przed spotkanie, w których mogliśmy przygotować dom, próbować piosenki, posprzątać dokładnie wszystkie miejsca na terenie domu. Nie brakowało jednak czasu na podzielenia, wspólne momenty modlitwy oraz na jakieś prestiżowe sztuczki maga Maxa! W piątek przybyli rodzice chłopaków z Włoch, Francji, Polski oraz różnych części Anglii.                                                                                      Ing1802
W sobotę rano mieliśmy okazję spotkać rodziców zanim spotkali swoje dzieci w parafii w Kendal, aby mogli wysłuchać katechezy Matki Elviry i podzielić się ważnymi doświadczeniami dotyczącymi relacji między dziećmi i rodzicami. Dla niektórych rodzin było to pierwsze spotkanie od kiedy ich dziecko jest we Wspólnocie i są to zawsze szczególnie ważne momenty na naszej drodze, czy dla chłopaków czy dla rodzin, którym towarzyszyło wzruszające objęcia i gesty pojednania.
Kiedy dojechaliśmy do domu, gdzie chłopcy już na nas czekali z wielką radością, przeżyliśmy moment adoracji w którym to rodziny zjednoczone z ich dziećmi mogły otrzymać szczególne błogosławieństwo od Jezusa w Eucharystii oraz głębokie uzdrowienia wielu ran z przeszłości. Najważniejszym punktem dnia była Msza Św. podczas której daliśmy żywe świadectwo pojednania chłopaków z ich rodzinami pamiętając wspólnie, że jesteśmy wielkim darem jedni dla drugich.
Po zakończeniu Eucharystii, Chris i Caroline, dwoje bardzo wiernych przyjaciół Wspólnoty przygotowało tradycyjny angielski obiad doceniony przez wszystkich. Następnie był bardzo sympatyczny moment w którym nasz ks. w wersji „maga Maxa” rozradował wszystkich małych i dużych kilkoma ze swoich sztuczek.
Po południu w Koronce, powierzyliśmy się Bożemu Miłosierdziu. Później był moment świadectw Louisa, Paula i ks. Chrisa. Wszystkiemu towarzyszyło kilka przemówień ks. Massimo, kilka piosenek z gestami oraz wzruszający film z naszą Matką Elvirą, który dotknął serc wszystkich.

Niedziela była dniem otwartym również dla wszystkich przyjaciół domu, rodziców oraz dobroczyńców naszego domu. Mieliśmy piękne słońce i niesamowite niebo. Dzień zaczął się od małej przekąski, typowych angielskich słodyczy, kanapek oraz klasycznej angielskiej herbaty oferowanych z hojności przyjaciół domu.
Ing1803
Następnie Różaniec w kaplicy zbudowanej na zewnątrz ze względu na piękną pogodę, rozważany przez ks. Massimo po którym była adoracja Eucharystyczna na której chłopacy, rodziny i przyjaciele odnowili swoje poświęcenie się Panu poprzez Niepokalane Serce Maryji.
Msza Św. południowa była odprawiana przez bp. Paula Swarbicka, nowego biskupa diecezji Lancaster, wybranego zaledwie przed miesiącem. Spotkanie z nowym biskupem było bardzo wzruszającei doceniliśmy jego radość z naszej obecności w Jego Diecezji. W kazaniu Jego Ekscelencja przypomniał nam o swoim motto: „ Świętość ważniejsza od pokoju”, tzn. , że nie musimy zadowalać się pokojem, który nie pochodzi z prawdziwego poszukiwania świętości. Po zakończeniu Eucharystii, Tiziano który od kilku lat był odpowiedzialnym pożegnał się z przyjaciółmi przed powrotem do Włoch i rozpoczęciem przygotowań misyjnych.
Po południu wysłuchaliśmy świadectw Samuele oraz rodziców Carla i Rosi, a potem Bruna, jednego z chłopaków obecnego w Kendal od ponad dwóch lat. Wszystkiemu towarzyszyły taniec i śpiew w tym piosenka bardzo lubiana przez Matkę Elvirę „Jezus mnie kocha”. Zakończyliśmy dzień spotkaniem z przyjaciółmi żyjącymi najbliżej domu i z tymi, którzy pomagają przyjmować młodych do Wspólnoty na kolokwiach w różnych częściach Wlk. Brytanii.
Wracamy do Włoch powierzając Cenacolo obecne na tej Ziemi Maryji, Królowej Męczenników, która towarzyszyła nam w tych dniach sprawiając, że czuliśmy jej matczyną bliskość. Dziękujemy!

     

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

637911
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
31
1910
6965

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.