Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Giezkowo
25.03 – 02.04.2018

giepas18 2W Niedziele Palmową rozpoczęliśmy najważniejszy czas przygotowań do Świąt Wielkiejnocy. Na mszy św. poświęciliśmy palmy, które dzień wcześniej własnoręcznie wykonaliśmy wspólnie. W poniedziałek zaczęliśmy Wielki Tydzień. Od środy natomiast rozpoczęliśmy intensywne prace w kaplicy, kuchni i wokół domu. Zajęć nie brakowało, czuć było duże zaangażowanie każdego z braci, ale także presję w związku z szybko upływającym czasem. Dzięki temu cały dom przeżywał głębiej zbliżające się święta. Tego dnia o 16 rozpoczęła się Msza giepas18 3Wieczerzy Pańskiej, po której wspólnie rozpoczęliśmy adoracje Pana Jezusa w ciemnicy, która trwała bez przerwy dzień i noc. Ten moment przeżyliśmy wyjątkowo i było czuć dużą powagę w modlitwie i codziennym zachowaniu.
Wielki Piątek był dniem kompletnie innym od pozostałych, ponieważ przeżyliśmy go w całkowitej ciszy. Podobało mi się jak kilku młodych chłopaków podzieliło ze mną, że jest to dla nich coś nowego i bardzo mocnego. giepas18 4O godzinie 15 rozpoczęła się Liturgia Męki Pańskiej, po której kontynuowaliśmy adoracje Pana Jezusa od teraz przeniesionego do Grobu Pańskiego. Po Liturgii obejrzeliśmy film „Pasja''. Dało się zauważyć, że film poruszył cały dom. Ja choć obejrzałem go czwarty raz dostrzegłem nowe momenty, które mnie dotknęły. W sobotę od rana
giepas18 5kontynuowaliśmy cisze. Po skończonych pracach, fajnym momentem było jak większość domu przygotowywała się do Liturgii, ponieważ każdy brał jakiś udział. Czuć było fajną atmosferę, ponieważ na Wigilię Paschalną przybyło wielu przyjaciół domu, którzy później zostali również na poczęstunek. Niedziele spędziliśmy już w radosnej atmosferze wspólnie grając w różne gry. W poniedziałek od rana trwały przygotowania do spotkania z rodzicami, które rozpoczęło się wspólnym różańcem o godzinie 10.
giepas18 1Tego dnia o godzinie 11 Mszę św. odprawił dla nas ks. Wacław, po której naładowaliśmy wszystkich rodziców gestami. Następnie wspólny uroczysty obiad, trochę czasu wolnego i zakończyliśmy spotkanie adoracją.  

                                                                              Michał 

 

 

 

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

606734
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
273
1488
8655

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.