Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

trpjsz18 1Przy wielu trpjsz18 2pracach wykończeniowo – budowlanych pragnęliśmy się chwilo zatrzymać i przeżyć głęboko Triduum Paschalne by przeżyć wyjątkowo tegoroczne Święta Wielkanocne w naszym domu. Podczas prac przygotowawczych na zbliżające się święta Wielkanocne pragnęliśmy przygotować również nasze serca poprzez Sakrament Pokuty czy też relacje między Nami. Po Wielkoczwartkowej Eucharystii Jezus został uwięziony w ciemnicy i od tego momentu zaczęliśmy Adoracje wieczystą. Przeżywaliśmy te dni w ciszy, dając się poprowadzić słowu Bożemu, który szczególnie w ciszy chce nam coś powiedzieć. Niejedno krotnie poczuliśmy wzruszenie na własnej skórze rozważając Mękę Pańską, zwłaszcza w filmie „Pasja”, który były dla nas bardzo wzruszające. Kiedy Jezus umierał na krzyżu, w tych chwilach były łzy, ale była też nadzieja, widząc samego siebie podczas momentów trudnych, kiedy przybijamy grzechami Jezusa do krzyża.
W Wielką Sobotę zaczęliśmy już bardziej się przygotowywać na Zmartwychwstanietrpjsz18 3 Pańskie, spędzając razem czas w momentach prawdy i prac w sprzątaniu domu bądź w kuchni. Można było doświadczyć to prawdziwe świadectwo jedności podczas pomocy w różnych pracach i przygotowań do świąt Wielkanocnych.
Dużo zawdzięczamy Ks. Michałowi, który zaopiekował się duchowo nami w tych dniach odprawiając całe Triduum Paschalne oraz Msze Rezurekcyjną. Gdy tylko Jezus zmartwychwstał wszyscy się uradowaliśmy, myśląc i ciesząc się w prosty sposób gestami radości w prawdziwej przyjaźni.
W Niedzielę Wielkanocną odwiedził nas Peter wraz ze swoją rodziną, wszyscy poczuliśmy się jak w jednej wielkiej rodzinie, która niesie pokój i radość Zmartwychwstałego Jezusa. Doświadczyliśmy wyjątkowe święta Wielkanocne, obdarowani wieloma łaskami oraz radością, która cały czas nam towarzyszyła poprzez te dni Zmartwychwstania Pańskiego, zwłaszcza w Wielkanocny Poniedziałek podczas „kameralnego” trpjsz18 4spotkania z rodzicami oraz przyjaciółmi. Dla każdego z nas był to czas obfity w gestach radości, miłości, jedności i pokoju. Wielu z nas odwiedziły rodziny oraz przyjaciele, którzy wspólnie razem z nami chcieli podzielić się radością ze zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy rodzicom i przyjaciołom naszego domu za ich obecność i za przekazaną radość.

        Tegoroczne Święta Wielkanocne wraz Triduum Paschalnym były dla nas trpjsz18 5wyjątkowe, ponieważ przeżywaliśmy je w sposób szczególny duchowo oraz w przyjaźni i jedności i niesienia sobie wzajemnej pomocy.
Życzymy wszystkim pokoju, radości ze Zmartwychwstania Pańskiego, że by Jezus gościł w naszych sercach przez cały rok.

 

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

606742
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
281
1496
8663

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.