Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Spinetta, 4 Marca 2018r.
Dom „Ambra Maria

W powietrzu tego wieczoru czujemy radość z ponownego spotkania: pozdrowienia, uśmiechy i rozmowy. Jest to także owocem spędzonej wspólnie niedzieli po lutowym „Night in Christ”. Było to dla nas wielkim darem, czujemy się bliżsi jedni drugim i tego wieczoru pojawiły się pierwsze owoce.                                                                                                                          Sp 03
Ks. Andrea pomaga nam zastanowić się nad spotkaniem Jezusa z cudzołożnicą: „Idź i od teraz nie grzesz więcej ponieważ twoje życie jest czymś cennym, grzech odbiera ci całe piękno tego co możesz przeżyć i zrealizować. Nie rób tego więcej.” Na scenie jest wielki krzyż, który przypomina nam o tym, że jesteśmy ciągle w okresie Wielkiego Postu i że Jezus poprzez swoją śmierć ukochał nas do końca, dał całego siebie. Droga Krzyżowa, którą przeżywamy chce nam pomóc otworzyć się na jego miłość, pozwolić mu się objąć w naszych cierpieniach i z nim wspólnie odkryć, że mogą one stać się źródłem dobra. Jak wielkie pocieszenie i nadzieja zostaje nam dana! Jesteśmy szczęściarami, że otrzymałyśmy ten dar od Jezusa i uprzywilejowane, że powołał nas do tej grupy młodzieży.
Spotykając się odkrywamy między nami kilka nowych twarzy i wspólnie udajemy się do Spinetty, gdzie czekają na nas dziewczyny z którymi wspólnie spędzimy tą niedzielę. Jest to piękny słoneczny dzień, który oświeca pokryte śniegiem góry. Po śniadaniu i różańcu chodzonym spotykamy się wspólnie na podzieleniu, które jest jak zawsze najmocniejszym momentem z całego dnia. Siadamy w kółku i nie jest nam  łatwo przełamać nieśmiałość, lecz każda w swoim czasie dzieli się swoimi radościami i cierpieniami: „Zostałam wysłuchana i zaakceptowana taką jaką jestem. Jestem zadowolona, poczułam ulgę i nadzieję i odczułam, że ktoś mi pomógł.”
W kaplicy każda oferuje Jezusowi kwiat przygotowany z poświęceniem i trudem przez dziewczyny ze Spinetty. Są to kwiaty przygotowane na czas Wielkiego Postu i mają nam pomóc dotrwać do Wielkanocy z sercem bardziej otwartym. Obiad jest trochę wcześniej, żebyśmy miały dość czasu po południu na przygotowanie przedstawienia.
Sp 02Jest to historia uśmiechu, który przemierza cały świat, aby być darem dla innych w sytuacjach na które się natyka. Wysłuchujemy katechezy Matki Elviry, która zaprasza do częstszego uśmiechania się, a szczególnie w momentach, gdy nie mamy na to ochoty. „ Jest to mały i prosty gest miłości, zawsze możliwy do zrobienia, wystarczy chcieć.
Ks. Massimo odprawia Mszę św. i podczas homilii mówi nam: Kto ma jakieś hobby to wie: chcesz nauczyć się grać na instrumencie? Pierwsza rzecz jaką musisz zrobić to znaleźć nauczyciela. On postawi ci jakieś zasady i przestrzegając ich możesz się nauczyć grać na jakimś instrumencie. Tak samo jest z miłością, żeby umieć kochać są pewne reguły, których musimy przestrzegać. Nasza Matka Elvira jest dla nas „nauczycielką”. Podam wam jeden przykład, kiedy ona była młodą nowicjuszką w zakonie, często ofiarowała się za inną i brała na siebie konsekwencje czegoś czego nie zrobiła.” Przyjeżdżają rodzice i jeszcze chwile jesteśmy razem jedząc wspólnie podwieczorek i ciesząc się jeszcze światłem słonecznym. Żeby wrócić do domu na niektóre czeka nawet do siedmiu godzin podróży, ale na pewno było warto: uśmiech, który mieszka w sercu i rozświetla twarze córek mówi sam za siebie.
                                                Udanej drogi w kierunku świąt Wielkanocnych.

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

595100
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
352
1896
9346

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.