Domy Cenacolo

W Polsce znajdują się trzy domy Wspólnoty Cenacolo, dwa z nich znajdziemy na południu Polski, a jeden w północnej części kraju. Dołączenie do domu Wspólnoty wymaga odpowiedniej motywacji oraz uczestnictwa w spotkaniach wstępnych, na które należy się umówić telefonicznie. Takie spotkania są organizowane zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Gdzie znajdują się domy Wspólnoty Cenacolo?

Jak wynika z informacji podanych na stronie internetowej Wspólnoty, jej domy znajdują się w:

  • ● Gniezkowie - jest to miejscowość w województwie zachodniopomorskim, tutaj znajduje się dom Maryi Niepokalanej;
  • ● Jastrzębiu Zdroju - jest to miasto w województwie śląskim, tutaj znajduje się dom błogosławionego Jana Pawła II;
  • ● Porębie Radlnej - jest to miejscowość w województwie małopolskim, tutaj znajduje się dom błogosławionej Karoliny Kózkówny.

Wiele osób zastanawia się ile trwa pobyt w domu Wspólnoty. Nie ma na to jasnej odpowiedzi, ponieważ jest to uzależnione od konkretnego przypadku. Każda osoba ma inne problemy i trwała w nich przez inny okres czasu. Średni czas pobytu w domu Wspólnoty, który daje szanse na skuteczne pokonanie uzależnienia to 3 lata. Możliwe są również krótsze (40-dniowe) pobyty. Są one dedykowane osobom, które niekoniecznie mają problem z uzależnieniem, lecz pragną doświadczyć prostego życia, po to by odnaleźć głębszy sens istnienia. Takie pobyty nazywane są doświadczeniem. Dają szansę na zmianę myślenia i uporządkowanie własnego życia.